Слухати

В Україні виходить фільм «Время истекло»

10 листопада 2014 - 14:59
Facebook Twitter Google+
В Україні виходить фільм «Время истекло», — режисерка Л. Стародубцева та герой І. Померанцев
В Україні виходить фільм «Время истекло» / Програми на Громадському радіо
Ігор ПомеранцевРежисерка Лідія Стародубцева (доктор філософських наук, професор, завкафедри медіакомунікацій ХНУ ім. Каразіна ) про свій фільм «Время истекло»: «Це фільм про неможливість візуалізувати голос, про неможливість передати трагедію того, що мертвий поет їде, лишивши по собі тільки голос».
 
Ігор Померанцев, який зіграв у фільмі головну роль, окреслює центральну метафору фільму: «Це спроба надати життя мертвим поетам нове життя. Ми займаємося воскресінням у сенсі містичному. Але тут є і ідея раціональна: коли наші голоси по радіо ідуть до космосу, то вони ніколи не помруть».

Говорячи про проблему відсутності пам’яті про важливі імена та події української культури, Лідія Стародубцева зауважила: «Я бачу не тільки історичні конотації пам’яті та забуття. Для мене культура є синонімом пам’яті, а забуття — синонімом смерті, відсутності життя. В житті культури є мнемонічне коло, коли ми пригадуємо те, про що забули, та забуваємо про те, що пам’ятали. Пам’ять і забуття — це мандрівник і його тінь». Ігор Померанцев, говорячи про селективність пам’яті, зауважив: «Пам’ять селективна. Селективність може бути корисною. Коли людина хитрує і хоче щось забути — це здорове явище, щоб уникнути неврозів і психозів. Але я хочу, щоб були неврози та психози. Нації повинні висловитися».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.