Слухати

Анатолій Ткачук: «Підсумки року — невтішні»

31 грудня 2014 - 15:14
Facebook Twitter Google+
Анатолій Ткачук, директор Інституту громадянського суспільства разом з Територією підбиває підсумки року, переконаний, що влада могла би зробити набагато більше
Анатолій Ткачук: «Підсумки року — невтішні» / Програми на Громадському радіо

tcachykАнатолій Ткачук, директор Інституту громадянського суспільства разом з Територією підбиває підсумки року. Він переконаний, що влада могла би зробити набагато більше. По суті, Кабмін тільки прийняв Концепцію по реформі місцевого самоврядування, під яку був підготовлений план заходів її реалізації, а Верховна Рада ухвалила Закон про співробітництво територіальних громад. «На сьогодні вже близько двох десятків проектів такого співробітництва з’явилися», — додає він.

Після зміни влади за перші три місяці було зроблено дуже багато, але потім не відбулося головного – інституціоналізації. Для проведення реформи влада повинна була створити  спеціальну групу наділену повноваженнями – Комітет чи Раду реформ. ЇЇ, як правило, очолює прем’єр. Орган частково складається з урядовців, а частково з науковців. В рамках цього органу і приймаються рішення без багатомісячних і виснажливих погоджень між різними урядовими структурами. Такі самі групи створюються в регіонах, які готують реформу на територіях. Без цього реалізовувати реформу неможливо. А подібних орган у нас досі не створений.

При мікрофоні працювала Ірина Соломко.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.