Слухати

Безкарність одна з причин сепаратизму на Сході України, — політичний експерт

13 квітня 2014 - 17:04
Facebook Twitter Google+
Кримська історія показала, що люди надіються тільки на себе, — Олександр Солонтай про настрої українців на Сході
Безкарність одна з причин сепаратизму на Сході України, — політичний експерт / Програми на Громадському радіо

Іван Якубец Політичний експерт, представник організації «Сила людей» Олександр Солонтай в ефірі Громадського радіо, заявив, що без активної підтримки великої частини місцевих мешканців сепаратизм на Сході країни був би неможливим. Основними причинами сепаратизму на сході експерт називає безкарність, гроші і рівень безробіття. Також Олександр Солонтай впевнений, що на Донбасі є чоловіки, яки готові самостійно протистояти сепаратистам.

Експерт вважає, що ті чоловіки, які найближчим часом не побачать активних адекватних дій влади, почнуть з Донецької області евакуйовувати свої сім’ї й готуватися до протистояння з сепаратистами. 

«Там дуже різні чоловіки живуть. І в Краматорську є люди, які налаштовані дуже проросійськи, але є люді які робили краматорський Євромайдан. І вони прекрасно розуміють, до яких наслідків призведе бездіяльність. Кримська історія показала, що люди надіються тільки на себе. Вони не надіються на те, що в Україні буде відстоювання так, як це має відбуватися в нормальній державі», — говорить активіст.

«Цілком зрозуміло, що після перших таких повідомлень повинні були відразу провести спецоперації, щоб не дати можливості сепаратизму розростися по Донецькій області. А виходить ситуація зовсім інакша. В Донецьку в центрі міста захоплена ОДА, люди бачать, що все це відбувається безкарно.

І тоді люди в інших регіонах починають це діло підхоплювати. І все це підгрівається спеціально навчаними немісцевими бойовиками, мабуть це підігрівається також грошима і загальним рівнем безробіття», — вважає Олександр Солонтай.

Нагадаємо,  вранці у неділю Арсен Аваков повідомив про початок антитерористичної операції на Сході Україні. Пізніше на своїй сторінці у Facebook він повідомив про вбитих та поранених під час спецоперації.  За його інформацією постраждалі є з обох боків конфлікту.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.