Слухати

Це край людей, відмінних від нас, - житель Полтави про Донбас

19 листопада 2015 - 17:51
Facebook Twitter Google+
Кореспонденти «Громадського радіо» у Полтаві опитали 14 людей різного віку на вулицях міста. Ще 12 людей взагалі відмовились давати коментарі на будь-які запитання
Це край людей, відмінних від нас, - житель Полтави про Донбас / Програми на Громадському радіо

П’ятеро з них, почувши запитання, не захотіли ділитися асоціаціями, бо побачили в ньому політичний аспект, а для декого це питання виявилось надто болючим. Для більшості опитаних регіон асоціюється сьогодні з війною, для частини – з промисловістю та бандитизмом.

«Донбас асоціюється з бандитизмом і з шахтарями, які заробляли багато грошей раніше при радянській владі, а зараз відчувають себе приниженими, покинутими. А взагалі, це край людей, відмінних від нас», – каже 70-річний Анатолій.

anatolyy_0_0_0.jpg

А взагалі, це край людей відмінних від нас, - каже Анатолій
А взагалі, це край людей відмінних від нас, — каже Анатолій

У 35-річного Дмитра Донбас асоціюється з хамством. «Може це зовсім не політкоректно, але асоціюється з хамством. Усе решта – це наслідки. Де є критична маса хамства, там буває війна, бідність, розруха», – вважає він.

anastasyya.jpg

Для 22-річної Анастасії уособленням Донбасу є Донецьк, у якому вона ще не встигла побувати
Анастасія з Полтави

«Дуже красиве місто було, наскільки я знаю. На жаль, не побувала там, хоча дуже хотілося би. Але в даний момент там війна».

Для 34-річного Олександра дане питання виявилось болючим, адже його відмовляються брати на службу попри бажання служити на благо державі.

oleksandr.jpg

Я, інвалід армії, попросився туди, але мене не забрали, - каже Олександр
Я, інвалід армії, попросився туди, але мене не забрали, — каже Олександр

«Мені сину потрібно дати майбутнє. Якщо я піду туди, то, можлив, я їх зупиню. Батько був воєнний, дід був воєнний, брат – воєнний. Я, інвалід армії, попросився туди, але мене не забрали», – розповів Олександр.

Молодята 27-річна Віка та 21-річний Вадим в урочистий і важливий день не хотіли думати про погане, адже у них Донбас також асоціюється з війною:

vyka_y_vadym.jpg

Жителі Полтави Вікторія і Вадим
Жителі Полтави Вікторія і Вадим

«Зараз <асоціюється – прим.авт.> з війною. Раніше – вугілля», – додає наречена.

 

Анатолій Мележик і Олена Бас з Полтави для «Громадського радіо»

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.