Слухати

Частина терористів на Сході України колишні співробітники МВС, — ветеран СБУ

29 квітня 2014 - 23:58
Facebook Twitter Google+
Фахова підготовка тих, кого ми називаємо терористами, каже про те, що ці люди спеціально навчені, — екс-начальник управління внутрішньої безпеки МВС України
Частина терористів на Сході України колишні співробітники МВС, — ветеран СБУ / Програми на Громадському радіо

Михайло Притула

Люди які захоплюють будівлі на Сході, можуть бути колишніми співробітниками «Беркуту». Таку думку в ефірі Громадського радіо висловив Михайло Притула, екс-начальник управління внутрішньої безпеки МВС України.

«Фахова підготовка тих, кого ми називаємо терористами, каже про те, що ці люди спеціально навчені. Ми можемо казати, що певна їхня кількість, яка займається захопленням будинків, організацією побиття людей, були колишніми співробітниками МВС», — заявив ветеран СБУ.

«Давайте називати речі своїми іменами. Немає ніяких сепаратистів в Україні. Є терористи. Де взялися сепаратисти? Два місяці тому не було ніяких сепаратистів в Україні. Але були зроблені деякі дії, помилки керівництва МВС, коли прийшов Аваков. Було негайно звільнено весь склад Беркуту. Куди дівся зараз Беркут, який був приписаний до сходу України, де він зараз?

Ірина Славінська: Частково, я підозрюю, що він у Криму і взяв російське громадянство.

Михайло Притула: Дуже маленька частка з Севастополя прийняла українське громадянство. А де всі інші? Де всі спеціальні люди? Фахова підготовка тих, кого ми називаємо терористами, каже про те, що ці люди спеціально навчені. Ми можемо казати, що певна їхня кількість, яка займається захопленням будинків, організацією побиття людей, були колишніми співробітниками МВС.

Ірина Славінська: Якщо зараз події відбуваються не правильно, (дії правоохоронників, силовиків), як правильно діяти у цих регіонах?

Михайло Притула: Нам потрібна не стрільба. Нам потрібно виграти цю ситуацію. Треба виграти інформаційно, стратегічно, з розрахунком на десятки років уперед, а не просто постріляти людей. Правильно те, що зробив Коломойський. Він на кожного терориста причепив бірку «10 000 $», все класно.

Але ми не бачимо тих, кого здали. Не працює пропаганда Коломойського, погана реклама. Якби показали по телевізору тих людей, яких здали, показали тих людей у масках, які отримали 10 000 доларів, процес би пішов краще. З військової точки зору антитерористичні групи можуть знищувати диверсійні групи досить ефективно. Наприклад, у фільмі «У серпні 44» показано, як це відбувалося.

Ірина Славінська: Недавно я читала інтерв’ю з одним із експертів НАТО (нідерландський генерал у відставці), він говорить про таке поняття: гібридна війна. Звична війна, коли  є танки, солдати, зброя…

Михайло Притула: Уже у минулому. Це 2 хвилини бою.

Ірина Славінська: Ідеться не про танки, а про справді оголошену війну, коли є фронти. Та війна, яка відбувається в Україні зараз це гібридна війна, вона не оголошена, вона за бажанням може відбуватися взагалі без зброї, з арсеналом інформаційної війні і так далі.

Михайло Притула: Саме так.

Ірина Славінська: Чи до цих викликів готові українські правоохоронці?

Михайло Притула: Не готові взагалі. Війна, відбувається насправді більше в інформаційному просторі, тобто речі, які відбуваються, мають бути побачені всім світом, і весь світ уже вирішує, що далі робити. Тому що це загроза для нього.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.