Слухати

Десятки тисяч кримчан хочуть голосувати на виборах, — Валентина Самар

25 квітня 2014 - 19:26
Facebook Twitter Google+
Меджліс планує робити цілі колони, мова про десятки тисяч людей, які могли приїхати в Херсонську область, щоб проголосувати
Десятки тисяч кримчан хочуть голосувати на виборах, — Валентина Самар / Програми на Громадському радіо

Валентина СамарКримські татари, меджліс планує робити цілі колони, які будуть їхати, і зараз вже будуть говорити про десятки тисяч людей, які могли приїхати  в Херсонську область, щоб проголосувати. Про це керівник «Центру журналістских розслідувань» Валентина Самар повідомила в ефірі «Громадського радіо».

Валентина Самар вважає, що жителі Криму зараз знаходяться в інформаційній блокаді. Вони не знають яким чином Україна може забезпечити право виборців голосувати, — каже журналістка

Андрій Куликов: Валентино, а наскільки в Криму стежать за президентською кампанією в Україні? Багато залишилося громадян України в Криму і теоретично вони можуть взяти участь у президентських виборах?

Валентина Самар: «Тут два питання: Перше, наскільки інформація із материка доходить до Криму і наскільки Крим має можливість до неї долучитися, і друге питання, наскільки кримчани зможуть чи хочуть брати участь у президентських виборах, реалізуючи своє пасивне виборче право. Блокада інформаційна, на жаль, двостороння. Це треба визнати і треба чесно сказати сьогодні Києву, що він не здатний налагодити і цей потік якогось ресурсу інформаційного в Крим.

От тільки Росія на сьогодні зробила все, починаючи від появи зелених чоловічків, були заблоковані усі українські канали, теле і радіо. А оскільки Крим він досить відсталий з точки зору покриття Інтернету, за останніми даними, тільки 17% населення отримує інформацію через Інтернет. Тому блокада інформаційна з російської сторони технологічно забезпечена.

Україна на сьогодні нічого не робить для того, щоб налагодити інформаційний потік у Крим, і люди не знають нічого, з того, що вони можуть зробити. Що стосується виборів, дуже багато кримчан хочуть брати участь у виборах. Кримські татари, меджліс планує робити цілі колони, які будуть їхати, і зараз вже будуть говорити про десятки тисяч людей, які могли приїхати в Херсонську область, щоб проголосувати.

Питання: чи готовий Київ забезпечити громадянам з Криму таку можливість? У нас на сьогоднішній день, наскільки я знаю, не прописаний закон про окуповані території, тобто в ЦВК немає зараз ніякої можливості зайнятися відкриттям спеціальних дільниць для громадян України з Криму», — вважає Валентина Самар.

Нагадаємо, голова «Комітету виборців» Олександр Черненко вважає, що жителям Криму, які хочуть голосувати, доведеться два рази їхати на материк.

Публікація підготовлена в рамках проекту «Чесні вибори» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ посольства США в Україні.

Фото: Центр

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.