Слухати

Дії сепаратистів на Донбасі схожі на спецоперацію «Газпрому», — Олександр Харченко.

07 травня 2014 - 23:08
Facebook Twitter Google+
Географія дій сепаратистів в Донецьку співпадає з розташуванням Юзівського родовища сланцевого газу
Дії сепаратистів на Донбасі схожі на спецоперацію «Газпрому», — Олександр Харченко. / Програми на Громадському радіо

Владислава ОсьмакГеографія дій сепаратистів в Донецьку співпадає з розташуванням Юзівського родовища сланцевого газу. Таку думку Олександр Харченко, директор Центру дослідження енергетики висловив в ефірі Громадському радіо.

«Найбільше, що приходить на думку – це виглядає, як спецоперація «Газпрому» з тим щоби не допустити видобутку цього самого сланцевого газу. «Газпром» бачить дуже велику загрозу власній владі, власній енергетичній потужності, як тільки цей видобуток розпочнеться», — вважає експерт.

Олександр Харченко: Якщо ви подивитесь на географію того, як відбуваються зараз події в Донецькій області, то ви побачите що періметр всіх цих міст, майже повністю співадає з тим, як розташоване Юзівське родовище сланцевого газу.

Ірина Славінська: Особливо якщо взяти до уваги, що «Газпром» вів дуже велику кампанію з приводу того, що видобуток сланцевого газу – це шкідливо.

Олександр Харченко: Там було дуже багато аргументів. Найцікавіша ситуація в них вийшла в Румунії, де власне «Газпром» використовуючі місцеві «екологічні» організації спромігся виштовхавти західний консорціум з одного з участків, через півроку викупив цю саму ділянку и розпочав власну роботу на тій самій ділянці.

«Газпром» бачить дуже велику загрозу власній владі, власній енергетичній потужності, як тільки цей видобуток розпочнеться. Тому що американські геологи вважають, що на Юзівському родовищі 3,6 трильйони потенційного газу, якій придатен до здобутку. Українські геологи кажуть про 14 трильйонів.

То мова йде про такий обсяг газу, який повністю зруйнує монополію «Газпрому» не тільки в Україні, але й у всій Європі. Це величезна загроза, вони це розуміють і тому боряться всіма можливими заходами.

Фото: vestifinance.ru

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.