Слухати

Дунья Міятович: Для мене Крим є частиною України

15 квітня 2014 - 23:50
Facebook Twitter Google+
Спілкуватися з російською владою для забезпечення дотримання прав журналістів у Криму було б невірно, — представниця ОБСЄ
Дунья Міятович: Для мене Крим є частиною України / Програми на Громадському радіо

Дунья МіятовичСпілкуватися з російською владою для забезпечення дотримання прав журналістів у Криму було б невірно. Про це представник ОБСЄ по питаннях свободи ЗМІ Дунья Міятович заявила в інтерв’ю «Громадському радіо» у вівторок у Київі. «У той самий час я намагатимуся привернути увагу міжнародної спільноти до тієї ситуації, в якій перебувають журналісти Криму. Я роблю це публічними заявами. Після того, як я відвідала Крим, я зробила заяву, що свобода ЗМІ фактично під облогою в Криму»,- заявила представник ОБСЄ.

«Я думаю, що з перших днів конфлікту мої слова підтримки чутні. Їх можна було почути з перших днів і вони завжди стосувалися саме журналістів. Моя робота і моє завдання вони фактично присвячені тому, щоб підтримувати журналістів.

Але звісно як людина, як людська істота я сама дуже добре розумію, що насправді дуже багато залежить саме від вас, журналістів. І суспільство, і життя наше не зміниться на краще, якщо журналісти не зможуть виконувати свою роботу, тобто інформувати суспільство.

Проблеми тут розпочалися в сфері свободи ЗМІ давно, якщо говорити саме про свободу ЗМІ. Ми можемо подивитися і побачити, що журналісти вони завжди були мішенню різних політичних намірів, різних політичних порядків денних.

Під час Євромайдану було більше 200 журналістів, вони стали жертвами чи побиття, чи різного роду атак, чи залякувань. І двоє загинуло. І те, що відбувалося в Криму, те що журналістів залякували, били, це те, чого не було дуже давно в цій історії. Зараз ті самі проблеми трапляються із Східною Україною. Ми такого давно не бачили і це свідчення того, що ми живемо в дуже складний період часу.

Моє першочергове завдання зараз це поспілкуватися з якомога більшою кількістю журналістів України, щоб побачити та почути про те, які проблеми у них є в тому, щоб виконувати свою роботу. Я так само продовжую свій діалог з органами влади, щоб вони дбали про безпеку журналістів. Я сьогодні вранці зустрілася із міністром закордонних справ, а сьогодні після обіду зустрічаюсь із заступником міністра внутрішніх справ. 

Тобто на додачу того, що я спілкуюся з журналістами та експертами в сфері свободи ЗМІ я так само тримаю контакт з органами влади, щоб надіслати їм чітке повідомлення, чітку вимогу робити більше зусиль для того, щоб подбати про безпеку журналістів. Я відвідувала Україну в березні і в тому числі відвідувала Сімферополь.

Я спілкувалася з українським парламентом в Києві з того питання, аби вдосконалити закони, щоб створити кращі умови для журналістів. Але звісно це довготривалий процес. Є проекти, які ми наразі думаємо розпочинати виконувати. Але звісно, як я вже сказала, ми живемо в часи кризи, тому ми намагаємося фокусувати зусилля на пріоритетах», — сказала представник ОБСЄ.

Відповідаючи на запитання про можливість взаємодії міссії ОБСЄ з россійською владою для захисту прав журналістів у Криму, Дунья Міятович заявила:

«Для мене Крим є частиною України. Як на мене, спілкуватися з російською владою було би невірно. У цій дуже складній ситуації я намагаюся знайти способи, щоби зв’язатися з кримськими журналістами, у тому числі за допомогою відеоконференцій.

Але якщо йдеться про контакти з фактичною владою в тому регіоні, у мене немає з ними контактів, але я буду намагатися підтримувати зв’язки з журналістами на місцях. У той самий час я намагатимуся привернути увагу міжнародної спільноти до тієї ситуації, в якій перебувають журналісти Криму. Я роблю це публічними заявами.

Після того, як я відвідала Крим, я зробила заяву, що свобода ЗМІ фактично під облогою в Криму. Я буду продовжувати спілкуватися напряму з тими журналістами в Криму, кого я знаю. Але також ми будемо організовувати події, під час яких ми будемо обгорювати з владою, що, аби забезпечити їхню безпеку, треба зробити набагато більше. Звісно я не можу сказати, що ми за одну ніч вирішимо всі проблеми, але найважливе тут те, що ми будемо залишатися в постійному зв’язку і показувати, що ми не забуваємо про кримських журналістів і працівників мас-медіа», — заявила Дунья Міятович.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.