Слухати

«Переговори — це спроба легалізації сепаратизму» — політолог

01 липня 2014 - 19:26
Facebook Twitter Google+
Про легалізацію сепаратизму, продовження АТО, переговори з терористами і чи буде Медведчук “губернатором” Донеччини?
«Переговори — це спроба легалізації сепаратизму» — політолог  / Програми на Громадському радіо

Олексій ГараньОлексій Гарань — політолог, професор Києво-Могилянської академії в ефірі “Громадського радіо”: про легалізацію сепаратизму, продовження АТО, переговори з терористами і чи буде Медведчук “губернатором” Донеччини?

“Якщо буде продовження антитерористичної операції, то будуть жертви, але ці жертви будуть виправдані, тому що зрештою в нас з’являється шанс, щоб припинити те, що відбувається” — вважає політолог. “Зараз ми бачимо якісь незрозумілі розмови ОБСЄ, контактну групу. Путін говорить:“Давайте вести переговори з представниками Юго-Востока”, звичайно, це спроба легалізації терористів, це спроба легалізувати в Україні Придністров’я.

Якщо буде продовження операції, то будуть жертви, але ці жертви будуть виправдані, тому що зрештою в нас з’являється шанс, щоб припинити те, що відбувається.

Те, що АТО закінчиться в два місяці — це оптимістичний сценарій, і ми маємо розуміти цинізм Путіна, який для того, щоб досягти певної мети, ми пам”ятаємо, які були вибухи в Москві, як використовувалася війна в Чечні — він не рахувався з кров’ю власних громадян, чого б це йому рахуватися з кров’ю українців? Ми розуміємо, що є спроба розповзання терактів, про які ми читаємо. Ми до всього цього, очевидно, маємо бути готовими, на жаль.

Якщо думати раціонально, то я думаю, що Путін не наважиться на введення військ в Україну, бо це означатиме фактичне повернення до Холодної війни, Україна перетвориться на форпост західної цивілізації, більше того, а що Путін робитиме з Донбасом?

Коли йдеться про якісь закулісні переговори, технічні контакти і так далі, з метою припинення конфлікту, дійсно, можна використовувати, м’яко кажучи, дуже несимпатичних осіб, і таких, як Медведчук. Питання в тому, кого він там представляє: якщо він представляє Путіна і, таким чином, через Медведчука доносяться якісь месседжі до Путіна, то може бути.

Очевидно, що всякі розмови про Медведчука як губернатора Донецька, ви можете уявити, що буде, якщо Медведчука призначать губернатором Донецька, що тут буде під Адміністрацією Президента, це буде самовбивчо для Порошенка, він на це не піде», — вважає політолог.

Розшифрувала Мар’яна Яцишин

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.