Слухати

При децентралізації на Україну чекає укрупнення районів, — Олександр Слобожан

26 червня 2014 - 20:58
Facebook Twitter Google+
Що таке децентралізація? До яких наслідків вона призведе? І чи не зумовить укрупнення районів виникнення «нового батона»?
При децентралізації на Україну чекає укрупнення районів, — Олександр Слобожан  / Програми на Громадському радіо

Олександр СлобожанЩо таке децентралізація? До яких наслідків вона призведе? І чи не зумовить укрупнення районів виникнення «нового батона»? Відповіді на ці та інші питання в ефірі «Громадського радіо» дав Олександр Слобожан – представник Асоціації міст України.

«Децентралізація – це реформа заради чиновників, заради місцевої еліти чи громадянина?

В селищній громаді чи невеликому місті всі один одного знають. Коли громадянин прийшов за відповідною послугою і йому цієї послуги не надали – він знає, хто винен, знає, на кого скаржитися. А от коли починається отаке «розмивання» («це не від мене залежить, це Президент щось прийняв, закон новий» і т.д.). Президент не має взагалі регулювати ці питання. Таке має регулюватися на найнижчому рівні. В Європі все саме так і є.

Основні напрямки бюджетної декларації передбачають закладання в бюджет 2015 року тих показників. Тобто бюджет за 2015 рік вже має бути прийнятий, враховуючи нову бюджетну основу, щоби громади мали засоби для втілення такої схеми управління.

У свій час колись Асоціація міст з кандидатом в президенти Порошенко підписала відповідну угоду про проведення децентралізації. 25 червня на зібранні міських голів були присутні 308 міських голів з різних регіонів, включаючи Донецьку та Луганську області. Президент, виступаючи, підтвердив своє прагнення децентралізувати владу, зміцнивши його фінансовою основою.

Це призведе до необхідності зробити адміністративно-територіальну реформу. Кількість областей і міст буде збережена. Щодо районів, то буде певне укрупнення», — вважає Олександр Слобожан.

Розшифрувала Анастасія Шибіко

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.