Слухати

Рівень агресії в Донецькій ОДА зашкалює, — Тетяна Огаркова

23 квітня 2014 - 17:18
Facebook Twitter Google+
За словами місцевих жителів та журналістів, які бачили «зелених чоловічків», вони з’являються як нібито з-під землі
Рівень агресії в Донецькій ОДА зашкалює, — Тетяна Огаркова / Програми на Громадському радіо

Андрій КуликовПро це Тетяна Огаркова розповіла в ефірі Громадського радіо. «Люди у захопленій будівлі ОДА – або безробітні, або шахтарі та інші. За словами місцевих жителів та журналістів, які бачили «зелених чоловічків», вони з’являються як нібито з-під землі. Вони з’являються у тих ситуаціях, коли потрібно діяти, вони діють дуже швидко, дуже професійно, дуже обережно. На що я звернула увагу, що порівняно із КМДА рівень агресії зашкалює», — розповіла Тетяна Огаркова.

 Тетяна Огаркова: Я в Донецьку вже другий день. Ситуація тут попри паніку у медіа достатньо спокійна. Окрім ОДА, де знаходиться максимум кілька сотень сепаратистів. Крім цього ми бачимо, що місто нормально функціонує, нібито нічого не відбувається. Люди ходять на роботу, транспорт ходить, тобто не має ніяких радикальних подій.

Звісно, навколо ОДА є барикади, є шини. Вчора ми провели декілька годин всередині цієї будівлі. Дізналися, що 9-ий, 10-ий поверх, нібито, зібралися звільняти. Сама будівля зсередини виглядає погано, багато усіляких афішок. На що я звернула увагу, що порівняно із КМДА рівень агресії зашкалює.

В понеділок була свідком неприємної події. Коли оголосили брифінг Юлії Тимошенко як раз з іншого боку цієї захопленої будівлі. Туди підійшли декілька десятків журналістів з камерами. Навколо почали збиратися люди в масках. Я стала свідком декількох сутичок поміж людьми, які почали сперечатися з «класичними бабушками». Один чоловік намагався заспокоїти сутичку, його оточили та були готові навіть до якоїсь фізичної расправи. Врешті через всі ці події брифінг було перенесено у готель «Вікторія».

«Зелених чоловічків», військових з інших країн не бачила. Люди у захопленій будівлі – або безробітні, або шахтарі та інші. Вони всі мають високі посади, наприклад, агент безпеки Донецької республіки. За словами місцевих жителів та журналістів, які бачили «зелених чоловічків», вони з’являються як нібито з-під землі. Вони з’являються у тих ситуаціях, коли потрібно діяти, вони діють дуже швидко, дуже професійно, дуже обережно. А потім одразу зникають, тобто вони завжди в курсі всіх подій.

Ірина Славінська: Як місцеві жителі ставляться до заяви Турчинова, що треба відновити антитерористичну операцію?

Тетяна Огаркова: Як всі місцеві жителі, вони будуть сприймати це з неспокоєм, бо не розумітимуть, що це означає. Будь-які військові дії можуть потенційно загрожувати мирним жителям. Але паніки у місті не має. Місцеві люди також розуміють, що міліція саботує.

фото Associated Press

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.