Слухати

Шахтарі в Донецьку можливо загинули через недотримання правил безпеки, — Луканов

11 квітня 2014 - 23:33
Facebook Twitter Google+
Є пропозиції зробити почасову оплату праці з умовами дотримання всіх правил техніки безпеки. Але ця ініціатива імовірно не вигідна виробникам вугілля
Шахтарі в Донецьку можливо загинули через недотримання правил безпеки, — Луканов / Програми на Громадському радіо

Юрій ЛукановТаку думку в ефірі Громадського радіо висловив голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов. Зараз він знаходиться в Донецьку і телефоном повідомив нашому кореспонденту про можливі причини трагедії.

«Є пропозиції зробити так, як це існує в Польщі або в Німеччині, тобто почасова оплата праці з умовами дотримання всіх правил техніки безпеки. Але ця ініціатива не знайшла підтримки, імовірно тому, що це просто не вигідно виробникам вугілля», — вважає Юрій Луканов.

«В Донецьку у п’ятницю в ранці відбулася трагічна подія. На шахті імені Скочинського загинуло шестеро гірняків і девятеро постраждало. Вони померли від отруєння газом метаном, викид якого стався в тій шахті. Є підстави вважати, що шахтарі, які загинули і постраждали вони порушили правила техники безпеки оскільки там відбувається в певний період часу спеціальний вибух, який виштовхує газ метан для того, щоб він не вибухнув зненацька.

І в цей період часу шахтарі повинні перебувати на великій відстані від епіцентру вибуху, для того щоб не постраждати.  А шахтарі були як раз на тій теріторії, на якій не мусили бути. Викид був дуже великий і тому власне сталася ось ця трагічна ситуація. Це є наслідком економічних стосунків, які склалися в нашій вугільній залозі. Зараз в наших шахтарів зарплатня залежна виключно від видобутку. 

Є пропозиції зробити так, як це існує в Польщі або в Німеччині, тобто почасова оплата праці з умовами дотримання всіх правил техніки безпеки. Але ця ініціатива не знайшла підтримки, імовірно тому, що це просто не вигідно виробникам вугілля. Вони хочуть заробляти більше і імовірно ця жадібність призводить до таких трагічних результатів», — вважає Юрій Луканов. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.