Слухати

Трагедія в Одесі відбулася через саботаж міліції, — очевидці

03 травня 2014 - 10:58
Facebook Twitter Google+
За інформацією очевидця подій Андрія Павленка, місцева міліція на початку вуличних боїв в центрі Одеси, була на боці антимайданівців, потім зовсім не втручалася
Трагедія в Одесі відбулася через саботаж міліції, — очевидці / Програми на Громадському радіо

Одесса пожежа«Ситуація в Одесі стала можливою лише при повному саботажі керівництва одеської міліції і губернатора Немировського. Найстрашніше, що я прогнозую, що це лише початок». Таку думку одеська журналістка, громадська активістка Зоя Казанжі висловила в ефірі Громадського радіо.

За інформацією очевидця подій Андрія Павленка, місцева міліція на початку вуличних боїв в центрі Одеси, була на боці антимайданівців, потім зовсім не втручалася. Більшість людей загинули від вогнепальних поранень та розбилися насмерть вистрибуючи з вікон будинку при пожежі, — кажуть свідки.

Журналіст Зоя Казанжі: Біля третьої години дня ультрас дніпропетровський і одеський зібралися, щоб піти маршем на матч «Чорноморцю». На них напали добре підготовлені представники антимайдану, серед них були люди з відомої в Одесі проросійської організації «Дозор». У футбольних фанатів спочатку взагалі не було нічого,  у антимайданівців відразу з’явилася вогнепальна зброя, коктейлі Молотова. Першим, отримавши поранення в груди, загинув активіст одеського Євромайдану, член самооборони.

Одесса пожежаПісля цього проукраїнські активісти почали підтягуватися. Їх стало значно більше, десь біля тисячі. І почалися вуличні бої, які продовжувалися декілька годин. Частина антимайданівців забігла у приміщення торгівельного центру «Афіна», почала там всередині будувати барикади.

Під’їхав підрозділ «Сокіл», антимайданівців почали виводити. Спочатку 26 людей вийшло, потім 5, потім 10. Після того, як вони були виведені, в «Афіні» залишилися пляшки з запалювальною сумішшю, біти, щити, каски. Всі люди, яких виводили, були екіпіровані в захисну форму і бронежилети.

Але найстрашніші речі почали відбуватися на Куликовому полі, коли натовп одеситів разом з ультрас пішли шукати «колодарів», я зараз користуюсь їх сленгом.

Антимайданівці заховалися в будинку Профспілок. Почали звідти кидати пляшки з коктейлями Молотова. Мені розповідають люди, з якими я щойно спілкувалася, що навіть стріляли автоматними чергами. Кажуть, що припустимо це можуть бути автомати Калашникова. Коли сталася пожежа, люди почали вистрибувати. Всіх кого могли, госпіталізували.

Одесса пожежаНаші джерела кажуть десь про 30 загиблих. Переважна більшість людей загинули від вогнепальних поранень та випадання із вікон при пожежі. Тобто розбивалися насмерть.

Ця ситуація в Одесі стала можливою лише при повному саботажі керівництва одеської міліції і губернатора Немировського. Коли влада не контролює ситуацію, ситуацію починає контролювати вулиця. Найстрашніше, що я прогнозую, що це лише початок. Ви можете зрозуміти, наскільки сильна мотивація битися до смерті і з одного і з іншого боку?  Міліція не спрацювала на упередження, хоча сили і можливості в неї є. Але нема чи політичної волі, чи бажання працювати на упередження.

Свідок подій Андрій Павленко: Все розпочалося з нападу на проукраїнський мітинг. Було використано вогнепальну зброю. Потім було певне протистояння, каміння, коктейлі Молотова. Проросійські сили були розігнані.

Одесса пожежаІ українські активісти дійшли до Куликового поля, щоб нарешті закінчити з цими наметами і всім іншим що вже давно набридало одеситам. Люди спалили палатки, потім почалася сутичка в приміщенні.

З приміщення стріляли, в хід пішли коктейлі Молотова. Через це почалася пожежа на другому поверсі. Тоді протистояння зупинилося, люди намагалися пропустити пожежників та міліцію, щоб запобігти значній кількості жертв.

На жаль цього повністю зробити не вдалося. Загинули люди і одного і з другого боку конфлікту. Поранені вогнепальною зброєю є тільки з боку проукраїнських сил. На моїх очах загинуло двоє людей, які вистрибували з вікон будинку де була пожежа, — розповів Андрій Павленко.

Нагадаємо, 2 травня під час сутичок в Одесі загинуло 37 людей та майже 200 отримали поранення, серед яких і 22 правоохоронця. Про це повідомили в ГУМВС України в Одеській області.

Фото: Віталій Уманець

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.