Слухати

У лівих партій в Україні велика перспектива, але не на найближчих перевиборах ВР

12 червня 2014 - 01:40
Facebook Twitter Google+
Екс-народний депутат Євген Лешан вважає, що Путін вважає загорозою лівих активістів у Криму, тому що вони непідконтрольні ФСБ
У лівих партій в Україні велика перспектива, але не на найближчих перевиборах ВР / Програми на Громадському радіо

Євген ЛєшанОглядач сайту «Обозреватель» і екс-народний депутат Євген Лешан вважає, що Путін вважає загорозою лівих активістів у Криму, тому що вони непідконтрольні ФСБ.

«Один з  «лівих» активістів Криму анархіст за прізвиськом Тундра (Олександр Кольченко — ред.), він зараз у застінках ФСБ, йому «шиють» зв’язок з Правим сектором, що абсолютна нісенітниця! Він анархіст, він найзапекліший ворог ультраправих.

Йому «шиють» якийсь тероризм. Відбувається те саме, що відбувається в Росії останні роки – політичні процеси, будь-яку активність «лівих», яка непідконтрольна ФСБ, непідконтрольна Путіну, вона буде викреслюватися у Криму. 

Євген Лешан: Абстрактне перемир’я немає ніякого сенсу. Перемир’я має бути частиною якогось плану замирення і виходу з цієї кризи з якимись домовленостями. Але я не бачу можливості домовитися з Гіркіним.

Щодо гуманітарного коридору -  мабуть, звичайно, він потрібний. Про це варто домовлятися, якщо знову ж таки, Гіркін погоджується на це. Але все ж населення Донбасу ми не вивеземо – це мільйони людей.

Путні сказав, що він має  певний вплив на сепаратистів донецьких. Тож, мабуть, варто домовлятися з Путіним. Хоча він хоче переадресувати на Гіркіна, на Бородая, на інших керівників сепаратистів, але я не бачу готовності до переговорів з їх боку.

….

Треба використовувати всі можливості, щоб домовлятися. Але також треба розуміти, що їх вплив (Ахметова, Єфремова – ред.) також обмежені. Бо бойовики не підкоряються безпосередньо Ахметову чи Єфремову, і примусити їх скласти зброю просто так, однією командою Єфремова неможливо. Але використовувати їх можна. Переговори вести можна хоч з чортом, як казав один діяч.

Чи готова Україна викреслити цілий сектор регіональний, а також загальнонаціональний з діалогу? Чи не створить це вакуум певний? Говорити з ними обов’язково треба. Допускати їх до прийняття рішень – це вже інше.

Альтернатива. Має бути пропозиція, від якої не можна відмовитись. І постає питання, чи готовий Порошенко їм зробити таку пропозицію.

Без реформування Донбасу нічого не буде. Але щодо олігархічної системи – то я вважаю, що варто розуміти: олігархічна система не вичерпується Єфремовим та Ахметовим, чи ще Тарутою чи ще кимось. Бо Коломойський – це теж олігархічна система. І можна назвати ще велику кількість персон, які представляють собою олігархічну систему, які сьогодні володіють Україною.

….

Про людей «лівих» поглядів

Критика дій Києва певним чином вкладається в «ліву» логіку. В той же час те, що вони кажуть про «ДНР» та «ЛНР» — це не відповідає реальності.

Те, що там робиться, це абсолютно не прогресивні зміни. Це реакційні перевороти, які встановлюють якісь абсолютно дурні режими. Дурні з економічної точки зору, бо вони взагалі не економічні. Ці режими, які там зараз існують, взагалі ігнорує економіку.

А економіка – це головне на Донбасі. Можна ігнорувати економіку десь у аграрному регіоні, де там засіють і все буде. А на Донбасі – економіка це все. Вони зводять до ізоляції ці області. І все «накриється» — «накриється» металургія, вугільна промисловість, коксохіми. І що буде робити Донбас?

….

Порошенко – ще і бізнесмен. І я думаю, він вирішувати все буде в комплексі. Перш за все як бізнесмен, як людина обережна, як людина, яка тричі подумає, ніж щось зробити. Я на це дуже сподіваюсь, що це піде на користь ситуації.

….

Чи викреслять ймовірні парламентські вибори «регіоналів» і комуністів?

Певним чином вони самі зробити усі кроки, щоб їх викреслили. Щодо «лівих» — вони нікуди не дінуться. Підуть старі партії «ліві», нові з’являться. Я дуже сподіваюсь, що з’являться не парламентські «ліві» рухи широкі.

«Боротьба»,  до речі, теж зробила все, щоб її викреслили. «Боротьба» активно стала на бік сепаратистів, і вона їх підтримує, і вона створила собі дуже негативний імідж у тій частині України, де будуть проходити парламентські вибори. А там, де за неї могли б проголосувати, там сепаратисти просто не дадуть провести вибори.

Я думаю, Україна спочатку має перехворіти «правим» ухилом. Оцей «правий» ухил, який наростав всі останні роки, і виплеснувся з Майданом (ніхто ж не буде сперечатися, що Майдан – це був цілком «праве» явище). Там брали участь не тільки «праві», але ідейно він мав яскраво праве забарвлення.

Я думаю, суспільство має перехворіти цим «правим уклоном», він пройде. Він пройде тоді, коли нова влада покаже, що вона теж не є любительницею робітничого класу, не є палкою прихильницею соціального захисту, а вона це покаже, я думаю.

Криза, нестача коштів у бюджеті. У будь-якому разі, реформи,  які проходитимуть зараз, вони будуть антисоціальні. І це дасть  певний поштовх, з одного боку, «правому» популізму антиолігархічному, з іншого боку – такому осмисленому «лівому» руху.

Про кримських комуністів.

Комуністи приєдналися до комуністичної партії Російської Федерації. Це така сама клерикальна консервативна партія, яка чомусь називається «комуністичною».  Вони знайшли себе, це не дивно. Вони завжди виступали за зближення максимальне із російською системою, із російською Компартією.

Щодо справжніх «лівих» у Криму – вони ніколи не були досить сильними, а зараз путінський режим розгорнув репресії. І один з  «лівих» активістів Криму анархіст за прізвиськом Тундра (Олександр Кольченко — ред.), він зараз у застінках ФСБ, йому «шиють» зв’язок з Правим сектором, що абсолютна нісенітниця!

Він анархіст, він найзапекліший ворог ультраправих. Йому «шиють» якийсь тероризм. Відбувається те саме, що відбувається в Росії останні роки – політичні процеси, будь-яку активність «лівих», яка непідконтрольна ФСБ, непідконтрольна Путіну, вона буде викреслюватися у Криму.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.