Слухати

Україна майже на 100 % залежить від російського ядерного пального, — експерт

26 червня 2014 - 19:37
Facebook Twitter Google+
Богдан Соколовський, екс-уповноважений президента Віктора Ющенка з міжнародних питань з енергетичної безпеки: «Україна сьогодні майже на 100 % залежить від російського ядерного пального»
Україна майже на 100 % залежить від російського ядерного пального, — експерт  / Програми на Громадському радіо

artworks-000083419543-njtrss-t500x500Богдан Соколовський, екс -уповноважений президента Віктора Ющенка з міжнародних питань з енергетичної безпеки у ефірі «Громадської хвилі» запевнив: «Україна сьогодні майже на 100 % залежить від російського ядерного пального». 

«Імпорт газу ми можемо замінити з Росії на Захід, а от якщо Росія припинить поставку ядерного палива, то всі українські станції, найпізніше через рік, зупиняться. А це виробництво майже 50% електроенергії. Країна потрапить у повний колапс, якщо не готуватися до цього. Мене дивує, що Росія насправді чомусь тримає в тонусі свої новітні військові операції.

Чомусь відпрацьовує всі ті схеми на нас, в той час, коли могла б без єдиної затрати армії, без єдиного рубля поставити нас на коліна. Але не робиться це певно тому, що Росія готується до чогось іншого, тренується, або тримає свою військову міць після Афганістану і Грузії . Для чого, це питання інше», — каже експерт.

Соколовський наголосив ,що на двох реакторах південноукраїнської атомної станції вже відпрацьовується закордонне пальне, зокрема паливо шведської компанії «Вестенгаус».

«Ядерне пальне це не є аналог бензину чи ДСЛ, ядерному пальному треба досвід, потрібні роки експериментів. Тобто на сьогоднішній день, ці два реактора використають паралельно як шведське, так і російське пальне.

Російське пальне нічим не гірше ніж «Вестенгаус» чи будь яке західне пальне. Я би радив не відмовлятися від Російського ядерного пального».

Експерт аналізує історичну заборгованість Росії за газ. Він згадує, що за часів СРСР чимало газу було викорчувано із Прикарпаття, Харківщини і Полтавщини. Станом на сьогодні, це складало б 140 мільярдів доларів. Але, як каже Соколовський, це задача України провести санацію україно-російських стосунків і ознайомити з тим весь світ.

«У Європі Росія поставляє лише 14 газу, решту складають інші країни. Статойл є одною з перспективних європейських компаній. Поставка цього газу однозначно буде дешевше ніж 465 доларів, що пропанує Росія.

Що до шансів України у Стокгольмському арбітражі, якщо врахувати анексію Криму, непорядок на Сході, і переплату за Російський газ за останні п’ять років,то Україна має право захисту в суді »,- зазначив експерт.

Студентка Марина Анандез для «Громадського радіо»

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.