Слухати

Українські виробники звикли ховатися від споживачів, — журналістка

01 липня 2014 - 21:14
Facebook Twitter Google+
Юлія Савостіна - авторка блогу “В пошуках Made in Ukraine”: де купувати українські товари, як підтримати українського виробника і чи справді це може бути корисно для української економіки
Українські виробники звикли ховатися від споживачів, — журналістка / Програми на Громадському радіо

Юлія СавостінаВ ефірі “Громадського радіо” Юлія Савостіна — журналістка, авторка блогу “В пошуках Made in Ukraine”: де купувати українські товари, як підтримати українського виробника і чи справді це може бути корисно для української економіки”.

“Українські виробники за всі ці роки (ми не говоримо про останні шість місяців) звикли ховатися від своїх споживачів” — вважає Юлія Савостіна.  “Українські виробники за всі ці роки (ми не говоримо про останні шість місяців) звикли ховатися від своїх споживачів. Я їх поділила на дві великі групи, є ще третя, але вона надто маленька, щоб її вивчати.

Перша — це люди, які зробили свій бізнес на початку 90-их і для них було дуже важливо зробити свій бізнес, отримати швидкий прибуток. Їх десь 60-65% і для них рухома сила — це гроші, для них отримати гроші будь-якою ціною — це найголовніше. Вони не звертають увагу на свій бренд, вони кажуть, що добре продаються, що в них є продажі на ринках, в якихось невеличких магазинчиках і в них все добре, і той брендінг, маркетинг та все інше їм не потрібні.

Є друга група — це така референтна група, вона дуже показова, це люди, яким 25-35 років приблизно. Вони вже не стартапери, як ми звикли говорити, вони вже більш досвічені підприємці, але вони прийшли з великих корпорацій, з роботи, яка набридла і вони роблять бізнес для задоволення, намагаються робити гарні бренди і продавати це із задоволенням і отримувати не лише гроші, а й задоволення від своєї роботи.
І третя маленька група, я так вважаю, що це найбільш прогресивні і найбільш перспективні підприємства, їх дуже мало, десь 5% — не більше.

Це діти, які успадкували підприємства від своїх батьків, залишилися в батьківському бізнесі і почали його розвивати, вже отримавши гарну освіту, знання, вони вже почали розвивати бізнес батьків і перевели його на принципово новий рівень, але таких на загальному рівні 5%.

Для українського виробника, якщо говорити про FMCG сегмнет, для них дуже важко зайти у мережі — це найголовніша проблема насправді. І тому у відомих магазинах, які розповсюджені по всій Україні їх дуже важко знайти.

Де шукати? Шукати на ринках, в маленьких крамничках і, звичайно ж, в інтернеті. Якщо пощасить і продавець буде в гарному настрої, то ви купите це з задоволенням, якщо ні, то доведеться купувати з відчуттям патріотизму, це що стосується сервісу.

Якщо брати однакову категорію, якщо говорити про якість, однакову цінову позицію українських товарів і їх зарубіжних колег, то наші на порядок десь вищі за якістю.” — розповідає журналістка.

Розшифрувала Мар’яна Яцишин

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.