Слухати

Віруючим Донбасу робили прикрите «промивання мозку», — активістка луганського Майдану

23 червня 2014 - 19:16
Facebook Twitter Google+
На думку луганчанки сильний вплив на свідомість громадян Донбасу мають церкви Московського патріархату
Віруючим Донбасу робили прикрите «промивання мозку», — активістка луганського Майдану / Програми на Громадському радіо

Марина ЛуганськМарія,  активістка луганського Євромайдану, нещодавно переїхала до Києва. В ефірі Громадьского радіо вона висловила свою думку про причини сепаратизму на Донбасі. На її думку сильний вплив на свідомість громадян Донбасу мають церкви Московського патріархату. Сепаратиські лозунги на заходах для віруючих Донбасу лунали ще до Майдану — говорить активістка. 

«На жаль, в Луганську майже немає Українського патріархату. Тільки минулого року Філарет за власні кошти зміг придбати ділянку, бо місцева влада протягом багатьох років не давала йому дозволу. А от Московський патріархат процвітає. Я спочатку ходила до Московського патріархату, ходила до церкви, яка у нас є, іншої немає.

В кінці жовтня побачила у себе квиток на концерт, і там був лозунг: «За единую Русь». Я пішла на той концерт як віруюча людина. Не була від нього в захваті, але там був месидж, ідея, що Україна і Росія – це одна країна, що всі між собою брати, Русь, Россиюшка, російські пісні… На концерті було дуже багато людей, і це було таке собі прикрите промивання мозку. Ще Майдану не було, а отаке вже відбувалося, все було сплановано.

А під час Майдану те, що мене болить досі: відправлявся молебень за упокой, тривали жалобні дні – і жодного слова про братів, які загинули на Майдані. Можливо, вони помилялися, але можна щось сказати, так? Хоча б згадати. А батюшки робили вигляд, що нічого не відбувається, хіба на проповідях казали: «Треба бути сильними, прийшли смутні години для нас…». Тобто не для України, а для них».

Також Марія зазначила, що в українському строї пройтися вулицями Луганська – небезпечно, можна не повернутися додому, це 99%, що у тебе будуть великі проблеми.

«Зараз люди, які ходили на цей нелегітимний референдум, які були за федерацію, не знаючи до кінця, що воно таке, які так хотіли в ту Росію, зараз вже бояться. Вони бачать, що роблять терористи. Мами бояться випускати молодих хлопців, кажуть, щоби сиділи вдома, бо прийдуть окупанти і заберуть їх. Люди змінюються.

Який голос Донбасу варто почути? – український!» — говорить Марія, активістка Луганського Євромайдану.

Розшифрувала Анастасія Шибіко

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.