Слухати

Взагалі Донбас асоціюється у мене з друзями, - житель Рівного

23 листопада 2015 - 17:25
Facebook Twitter Google+
Журналістка "Громадського радіо" спитала у мешканців Рівного з чим у них асоціюється Донбас.
Взагалі Донбас асоціюється у мене з друзями, - житель Рівного / Програми на Громадському радіо

Всього журналісти «Громадського радіо» опитали 17 рівнян. Ще 23 людини  відмовилися відповідати. Фотографії надали тількі шість наших співрозмовників. Вік опитаних: від 17 до 67 років.

Більшість людей відповіли, що Донбас у них асоціюється з війною. Майже всі запевнили, що це Батьківщина, за яку потрібно боротися. Багато хто з опитаних звинувачує діючу владу у «всіх бідах» цього краю. Дехто категорично заявляв, що винен у всьому Путін. Більшість людей казали, що питання є складним, не хотіли говорити про це. Проте дехто асоціював цей край з друзями, багатством, надрами та командою «Шахтар».

Валентина, 61 рік. Вчителька математики, має родичів в Архангельську:

«Ті магнати, як то кажуть, олігархи. Вони там до того довели. Ахмєтов — раз, Янукович – два і щей біля нього Фірташи- три. Це наша рідна земля. Ми маємо всі бути розом. Немає різниці чи захід, чи схід. Ми всі маєм бути разом. Бо тому що там і дітки, там й молоді і старші – всі хороші, що там казати. 

Там  люди думали, що Росія їм дасть хорошого. Дуже крепко помилилися. Там вони може трішки більше заробляли, як ми. Ми більш пристосувалися, а вони рішили, що їм не робити, а тільки гроші получати. Не вийшло…Вже тепер, ярозумію. Вони зрозуміли. Тільки тепер вже пізно. Розрушені.. Але нічого-нічого…Україна їм поможе. Аби тільки хоч війни н було. Мій брат живе в Архангельській області. Вони дуже багато знають українських пісень, дуже люблять Україну. Вони за нас, так, як і ми за них.

Максим 24 роки 

maksym_24_0_0_0.jpg

Максим: Взагалі Донбас асоціюється у мене з друзями
Максим: Взагалі Донбас асоціюється у мене з друзями

«У мене багато друзів було в Горлівці, в Донецьку до війни, звичайно. А зараз Донбас – це… це війна. Мене, як людину призовного віку, також дуже непокоїть це питання. Коли вона вже закінчиться. Сподіваюсь її не буде.

Звичайно Донбас це частина України. Батьківщина, як і була раніше. Трохи зрадники, насправді. Та й не трохи зрадники вони. Але колись це була частина Великої України.  Коли я приїхав вперше на Донбас, їм було дуже цікаво чути українську мову. Вони навіть запитували чи я не з Польщі до них приїхав. Вони такі самі українці просто говорять суржиком», — каже  Максим. 

Коля, 20 років. Студент.  

kolya_20.jpg

Коля: З войною, що зараз йде. Не хочеться говорити про це
Коля: З войною, що зараз йде. Не хочеться говорити про це

«Просто погані такі асоціації через те, що зараз робиться в нашій країні. Напевно так і є (що все, що відбувається на Донбасі – політичні ігри –ред.). Комусь це вигодно розумієте», — каже хлопець.

Інна, 33 роки. Волонтерка, журналістка:

«Донбас у мене асоціюється з раною, яка увесь час кровоточить. Донбас – це сльози, хлопці змерзлі й розгублені, голодні люди в підвалах. Люди, які не мають жодного бажання розібратися в тому, хто їх в ті підвали загнав. Донбас також це є діти з українськими прапорами, сповнені ненависті жінки. Це місцеві волонтери, які реально ризикують усім».

Генадій 45 років 

genadyy_45.jpg

Генадій: Донбас.. Складне запитання...
Генадій: Донбас.. Складне запитання…

«Асоціюється з війною звісно і з невмінням нашого керівництва керувати державою», — каже чоловік.

Григорій 20 років 

grygoriy.jpg

Григорій: З війною. Зі смертю. З добрим, я б не сказав, що в мене асоціюється Донбас саме
Григорій: З війною. Зі смертю. З добрим, я б не сказав, що в мене асоціюється Донбас саме

(До війни думка про Донбас- ред.) Яка була думка.. Регіон як регіон. Чимось відрізнявся від нас, трошки різні. Як вся країна можна сказать. Звісно вони (військові –ред.) воюють за батьківщину, за своїх рідних, за свою країну.

Тетяна, 48 років:

«З проблемами. Проблеми, війна, якесь обмеження, можливо, інших людей. Звичайно це наша країна».

Зоя 60 років:

«З війною. Колись з аеропортом найкрасивішим і нйсучаснішим і з красотою, і з порядком на вулицях ну і з криміналітетом. Я дуже багато читаю і дуже багато є інформації… Все-таки зараз асоціюється з війною».

Анна Калаур для «Громадського радіо»

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.