Слухати

Якість влади зміниться, якщо буде врахована думка громади, — Володимир Шаповал

21 червня 2014 - 13:16
Facebook Twitter Google+
Володимир Шаповал, в минулому заступник голови Конституційного суду України вважає, що якість суддівської влади можуть змінити тільки активні дії громадянського суспільства
Якість влади зміниться, якщо буде врахована думка громади, — Володимир Шаповал  / Програми на Громадському радіо

Володимир ШаповалВолодимир Шаповал, в минулому заступник голови Конституційного суду України вважає, що якість суддівської влади можуть змінити тільки активні дії громадянського суспільства.

Про це він заявив в ефірі Громадського радіо. «Ніхто не відчуває фальшивість людини на посаді, як громада. У кожного є  своя історія. У кожного судді, у кожного іншого посадовця, у прем’єр міністра. І люди цю історію знають. Тому громада може визначити «якість» персони. І якщо думка громади буде враховуватися, буде інша якість влади.  Оце шлях. Іншого шляху нема»,  — вважає Володимир Шаповал.

Також Володимир Шаповал розповів, що на з’їзд суддів, що відбувся 19 червня, прийшли сотники та активісти з Майдану, що своєю присутністю могли б вплинути на хід голосування.

«Коли я бачив на засіданні  Вищого адміністративного суду, на якому обирали голову сотників або просто представників Майдану з такими характерними красивими українськими зачісками і з похмурими обличчями, то у мене було двоїсте відчуття. З одного боку треба тиснути на людей, які брудні. А з іншого боку це так само тиск.

Коли в наганок вийшов новообраний голова Вищого адміністративного суду і за ним стояли такі колоритні представники, активісти активу громадського, то він був не просто розгубленим. Знаєте, мені трішки стало його жаль.

Я, чесно кажучи, важко себе уявляю у такій ситуації, і важко уявляю, що я був би здатний на якісь виправдовування чи демонстрування лояльності. Будь-який тиск він повинен провокувати супротив. І це була така вульгарна форма громадського впливу на прийняття офіційного рішення.

А з іншого боку, якщо середовище уже трішки підгнило, то можливо легкий натяк і переляк він і потрібен» — вважає Володимир Шаповал.

Фото: cvk.gov.ua

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.