Слухати

Закон про люстрацію в Раді не розглядають зі страху, — депутат

24 квітня 2014 - 20:17
Facebook Twitter Google+
депутатів ВРУ потрібно обирати заново відразу після виборів Президента, — Юрій Дерев’янко
Закон про люстрацію в Раді не розглядають зі страху, — депутат / Програми на Громадському радіо

Юрій Дерев’янкоНародний депутат Юрій Дерев’янко в ефірі «Громадського радіо» заявив, що депутатів ВРУ потрібно обирати заново відразу після виборів Президента. Він вважає, що парламент нездатний ухвалювати рішення, які потрібні суспільству.

«Серед важливих законів є закон про люстрацію, який сьогодні не включений до порядку денного. Тому що наскільки великий страх у депутатів, що навіть до порядку денного його з двох спроб не вдалося включити. Але, незважаючи на це, є 3 чи 4 законопроекти під різним авторством зареєстровані», — каже депутат.

ІЛОНА ДОВГАНЬ: Юрію, навіщо це вам потрібно, що ви з громадськими активістами займаєтеся питаннями контролю влади?

ЮРІЙ ДЕРЕВЯНКО: Я народний депутат, працюю у Верховній Раді, і парадокс полягає в тому, що я за три місяці Майдану на Майдані знайшов більше однодумців, ніж у Верховній Раді.

Це насправді парадокс. Бо здається, що у Верховній Раді мають бути ті люди, які прийшли щоб змінювати країну. Але, виявляється, ті люди, які хочуть змінити країну, знаходяться поки що не у Верховній Раді.  

ІЛОНА ДОВГАНЬ: Тобто ви спокійно ставитеся до закликів зробити перевибори Верховної Ради?

ЮРІЙ ДЕРЕВЯНКО: Я не тільки спокійно ставлюся, я вважаю, що це – єдиний правильний крок, і це робити треба негайно після того, коли ми матимемо легітимного президента для того, щоб парламент був здатний ухвалювати ті рішення, від яких залежать подальші кроки, яких вимагає суспільство.

Ці рішення існуючий склад парламенту ухвалювати просто нездатний. 170-180 народних депутатів – бувших опозиційних, які зараз є у провладній коаліції і плюс  80 бувших депутатів з Партії Регіонів, які зараз перекинулись тимчасово ситуативно – оце та конфігурація більшості, яка сьогодні в нас є у Верховній Раді.

Тому, як ви думаєте, невже ті депутати, які вчора вибудовували схеми разом з Януковичем, хочуть їх руйнувати, хочуть самі від них відмовлятися? Звичайно, ні. Тому не дивно, що величезна кількість ініціатив, яка сьогодні є, не приймається у парламенті, не підтримується у парламенті.

Мало того, чим швидше ці перевибори відбудуться, тим швидше ми будемо мати зміну системи, бо зміна правил, зміна законодавства забезпечує зміну системи.

Про механізм контролю депутатів.

ЮРІЙ ДЕРЕВЯНКО: Найперше і найголовніше – треба ухвалити закон, який дасть можливість контролювати народного депутата, а найголовніше – мати можливість його відкликати. Як виборець, я мав би мати можливість відкликати народного депутата.

Це був мій перший законопроект, який стосувався внесення змін в Конституцію, у 81 статтю, яка передбачає. Що достроковим припинення повноважень народного депутата може бути його відкликання виборцями в порядку, відповідним законом. 

І що ви думаєте? Навіть серед нашого товариства опозиційних депутатів, яких було на той час близько 200-т, ми зібрали аж 17 підписів. Це при тому, що величезна кількість політичних сил, яка йшла на вибори, говорила, що це – один з 10-ти кроків, тих першочергових, які будуть обов’язково здійснені, коли всі потраплять у парламент.

Безумовно, це повинно стосуватися всіх депутатів, які обираються. Але принцип обрання повинен бути по відкритих списках (це може бути партійна система), коли людина точно розуміє, за яку людину вона віддає свій голос.

 І це дуже важливо потім так само і з точки зору відкликання.

ІЛОНА ДОВГАНЬ: Наскільки люди готові до перезавантаження? Які важливі реформи?

ЮРІЙ ДЕРЕВЯНКО: Для того, що відбулося перезавантаження відчутне, потрібні кілька десятків законів, ближче до сотні – 80-90 законів. Таких найнагальніших, щоб люди відчули, що щось змінюється.

Серед тих законів, які надзвичайно важливі, є ще закон про люстрацію, який сьогодні не включений до порядку денного. Тому що наскільки великий страх у депутатів, що навіть до порядку денного його з двох спроб не вдалося включити, уявляєте?

Але, незважаючи на це, є 3 чи 4 законопроекти під різним авторством зареєстровані. Створили таку робочу групу між співавторами закону «Про люстрацію» для того, щоб напрацювати  той варіант закону, який точно буде ухвалений.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.