Слухати

Закон про суспільне мовлення поки не працюючий, — Зураб Аласанія

15 травня 2014 - 21:56
Facebook Twitter Google+
Керівник НТКУ розповів, що в новому законі  немає механізмів призначення Наглядової ради та членів правління суспільного телебачення і радіо
Закон про суспільне мовлення поки не працюючий, — Зураб Аласанія / Програми на Громадському радіо

КасьяновНещодавно прийнятий закон «Про суспільне мовлення» треба доробляти. Про це в ефірі Громадського радіо заявив Зураб Аласанія — керівник Національної телекомпанії України. Керівник НТКУ розповів, що в новому законі  немає механізмів призначення Наглядової ради та членів правління суспільного телебачення і радіо.

Наталка Соколенко: Чим суспільне мовлення буде відрізнятися від тієї ситуації яка є зараз. Тобто люди знають что є УТ1 і УР1. А що має бути?

Зураб Аласанія: Цим законом державне телебачення та радіо повністю відв’язане від Кабміну. Вони не мають права просто навіть зробити навіть щось, окрім екстрених таких заяв. П’ять людей в країні це мають зробити прем’єр, президент і судді Конституційного та Верховного суду.

Єдине від чого ми будемо залежати, це від Наглядової ради. Там такий складний механізм її формування. Він дурнуватий я б сказав. Але і цей закон він теж не дуже досконалий. Будемо доробляти цей закон теж.

Наглядову раду згідного цього закону мають сформувати представники всіх фракцій парламенту та представники дев’яти громадських організацій. А вже наглядова рада буде обирати керівника Національної телекомпанії та радіо. А потім він їм рекомендує кандидатури інших членів правління. Також наглядова рада обирає й ревізійну комісію.

Повноваження керівництва і наглядової ради за цим законом – 4 роки і все. Але механізмів призначення цих людей в законі поки що немає.

Керівник НТКУ також розповів, що після зміни інформаційної політики на Першому національному багато працівників звільнилися самі.

«Коли вони дізналися яку роботу треба виконувати, вони вирішили звільнитися тому що не звикли працювати», — розповів Аласанія.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.