Слухати

Зараз велике «вікно можливостей» дотиснути владу, — Ганна Гопко

24 квітня 2014 - 20:50
Facebook Twitter Google+
Крім антикорупційного законодавства і судового, ще дуже важливою є адміністративна реформа — децентралізація, — вважає активістка
Зараз велике «вікно можливостей» дотиснути владу, — Ганна Гопко / Програми на Громадському радіо

Ганна ГопкоГромадська діячка Ганна Гопко в ефірі «Громадського радіо»  розповіла, які реформи зараз потрібні Україні.

«Зараз велике «вікно можливостей» дотиснути владу і ухвалити ті закони, які не були ухвалені після Помаранчевої революції, і провести ті реформи, які чекало суспільство 22 роки, особливо антикорупційний блок», -вважає активістка

ГАННА ГОПКО: Зараз велике «вікно можливостей» дотиснути владу і ухвалити ті закони, які не були ухвалені після Помаранчевої революції, і провести ті реформи, які чекало суспільство 22 роки, особливо антикорупційний блок. Ми думаємо, що зараз прогресивне громадянське суспільство має сфокусуватися на цих ключових речах, які змінять систему, дадуть  країні шанс на розвиток.

ІРИНА СЛАВІНСЬКА: Чим залишатися громадською активісткою краще, ніж ставати, наприклад,  депутаткою?

ГАННА ГОПКО: В суспільстві завжди має бути потужне громадянське суспільство, яке буде здійснювати ефективний контроль над владою і не даватиме розслаблятися, корупціонуватися, красти і так далі. Контроль громадянського суспільства завжди має бути присутній. Це  буде  гарантія того, що влада не «кине», не буде обіцяти того, що потім не виконає.

У владі має бути оновлення. І вже дійсно є покоління людей з досвідом і зі знанням англійської, міжнародними контактами, які якраз і мають принести абсолютно нові підходи. Це ті люди, для яких матеріальні цінності  нічого не означають, які реально хочуть будувати іншу країну. І я думаю, що після президентських виборів мають бути парламентські, тому що той парламент, який нині є, він є абсолютно недієздатним.

І я думаю, що це шанс для багатьох молодих людей, які проявили себе  останні 5-10 років, які працювали на суспільні інтереси країни, зараз вони мають пробувати свої можливості для того, щоб прийти в оновлену Верховну Раду.

ІЛОНА ДОВГАНЬ: Ганно, а ви вважаєте, що зараз громадські активісти можуть бути більш впливовими, ніж політики?

ГАННА ГОПКО: Після Майдану з’явився такий революційний ентузіазм, який якраз і дозволяє громадським активістам дотискати оцю політичну волю, якої не було. І один з прикладів – це Закон «Про доступ до публічної інформації», який 2 роки валявся в стінах Верховної Ради, але влада не хотіла зробити громадянам доступ  до публічної інформації, доступ до місцевих бюджетів, до генеральних планів міст і т.д.

ІЛОНА ДОВГАНЬ: Наскільки люди готові до перезавантаження? Які важливі реформи?

ГАННА ГОПКО: Крім антикорупційного законодавства і судового, ще дуже важливою є адміністративна реформа – децентралізація та регіональний розвиток, оскільки місцеві громади мають отримати більше повноважень. Я не маю на увазі місцевих «царків», а саме громади, людей, які будуть ухвалювати рішення, які стосуються їх місцевості.

Також важливою є і медійна реформа. Крім суспільного телебачення, закон, який був ухвалений, ми також вимагатимемо (вже є текст законопроекту) про прозорість медіа власності. Особливо під час Майдану, коли ми не мали об’єктивної інформації, зараз ми дивимося, нам  дуже важливо, хто ж ці бенефіціари, ці власники всіх цих недійних каналів.

 Також один із законопроектів, який пройшов перше читання і готується до другого, — це автономія і децентралізація вищих навчальних закладів, який дасть більше можливостей студентам впливати на рішення.

Є ще реформа охорони здоров’я, освіти, аграрну реформу так само напрацьовують  наші фахівці. Тому що тема землі також для України надзвичайно важлива, зважаючи на те, що 7% світових чорноземів саме знаходиться в Україні.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.