Слухати

Заснований Стівеном Спілбергом Фонд Шоа зберігає 53 тисячі відеосвідчень про Голокост

17 вересня 2015 - 21:22
Facebook Twitter Google+
Фонд Шоа створив Стівен Спілберг після того, як знав фільм «Список Шиндлера». Сьогодні колекція нараховує 53 тисячі відеосвідчень. Про збереження пам'яті розповідає українська координаторка фонду
Заснований Стівеном Спілбергом Фонд Шоа зберігає 53 тисячі відеосвідчень про Голокост / Програми на Громадському радіо

Анна Ленчовська — українська регіональна координаторка Інституту візуальної історії та освіти Фонду Шоа в Україні (університет Південної Каліфорнії, США)

Фонд Шоа раніше називався «Люди, котрі пережили Шоа». Його створив Стівен Спілберг після того, як знав фільм «Список Шиндлера». «Історій цих людей були такими неймовірними, що Спілберг вирішив, що жоден сценарист, письменник, режисер не здатен уявити, що з ними відбулося насправді. Тож він вирішив записати їх. Сьогодні колекція Фонду нараховує 53 тисячі відеосвідчень – серед них є свідчення тих, хто пережили Голокост, тих, хто їх рятували, а також ромів, гомосексуалів, свідків Єгови».

Фонд Шоа в Україні створює підручники та посібники, що дозволяють говорити з дітьми про складні досвіди — і Голокост, і Голодомор, і геноциди в ширшому контексті. «В інтерв’ю респондента, який народився в 1910-х роках, є свідчення і про Голодомор,  про Голокост. Бували історії про те, як хтось когось врятував під час Голодомору, а той інший врятував того під час Голокосту».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.