«Громадське радіо» розказало Нацраді з питань телебачення і радіомовлення про свої стратегічні плани

22 лютого 2017 - 19:48

«Громадське радіо» розказало Нацраді з питань телебачення і радіомовлення про свої стратегічні плани: мовлення у великих містах на FM-частотах

Команда «Громадського радіо» презентувала Нацраді з питань телебачення і радіомовлення  свою стратегію розвитку, до якої зокрема входять розвиток FM-мовлення і співпраця з Суспільним мовленням.

Голова правління ГО «Громадське радіо» Андрій Куликов розказав, що радіо планує поширити своє FM-мовлення на найбільші міста України, зокрема на обласні центри: Дніпро, Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Харків, та інші міста.

Під час зустрічі члени Нацради повідомили, що вільних частот у великих містах наразі немає, однак вони з’являться після запровадження цифрового телебачення. Ця робота уже ведеться, і до неї запрошені усі зацікавлені сторони, включно з телеканалами, операторами цифрового телебаченнями, місцевою владою, тощо.

Голова Нацради Юрій Артеменко роз’яснив, що при остаточному переході на цифрове мовлення телеканали звільнять низку частот аналогового мовлення; це дозволяє збільшити кількість радіостанцій у кожному місті, а також забезпечує частотами розвиток мобільного зв’язку нових поколінь, 4G і 5G.

Член Нацради Сергій Костинський повідомив, що перехід до цифрового мовлення буде відбувати поступово, в кожному регіоні у окремий період.

Наразі йдеться про пілотний проект, що може розпочатися в одній області. Серед найбільш імовірних областей-кандидатів наразі виступають Житомирщина, Київщина, Кіровоградщина і Полтавщина. 

У свою чергу «Громадське радіо» наголосило, що готове брати участь у конкурсах, які будуть оголошені на вивільнені частоти.

Також Андрій Куликов з колегами пояснили, як вони планують співпрацювати із Суспільним мовленням у 2017 році. «Громадське радіо» готове виробляти програми для Суспільного, а також надавати експертну допомогу і кадри для НСТУ.

На початок цього року «Громадське радіо» має ліцензії і тимчасові дозволи на мовлення у шести областях, це 17 частот: 14 FM-частот та три УКХ-частоти. Працюють 14 передавачів, три передавачі заплановано закупити в 2017 році. Найбільше частот – по шість на Донеччині і Луганщині. Дослідження аудиторії, проведене TNS Україна у 2016 році, показало, що «Громадське радіо» у жовтні висунулось на перше місце серед розмовних радіостанцій у містах мовлення на контрольованій українським урядом території Донбасу (в Маріуполі дослідження ще не проводилося).

Андрій Куликов візьме участь у конкурсі на посаду Голови правління НСТУ

17 лютого 2017 - 10:30

Андрій Куликов, Голова правління ГО «Громадське радіо», професійний радіо- та телеведучий, візьме участь у конкурсі на посаду Голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Андрій Куликов подасть документи на конкурс до кінця терміну подачі, 16 березня. Про це повідомляє «Громадське радіо».

Нагадаємо, що 2 лютого 2017 року  Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України ухвалила рішення про оголошення конкурсу на посаду голови правління НСТУ. До 13 квітня 2017 року НСТУ оголосить дату заслуховування претендентів на посаду голови правління.

Відповідно до вимог Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення» Голова правління суспільного мовника обирається на конкурсних засадах Наглядовою радою НСТУ на чотири роки. Обрання відбувається шляхом прямого, рівного, таємного голосування членів Наглядової ради НСТУ з-поміж претендентів, допущених до участі у конкурсному відборі.

Про Андрія Куликова

За освітою спеціаліст з міжнародних відносин/референт-перекладач англійської мови. Після закінчення 1979 року Київського державного університету Андрій не міг знайти роботу за спеціальностями і зрештою написав кілька матеріалів для київської газети «The News from Ukraine». Проба пера перетворилася на 13 років співробітництва в якості кореспондента, завідувача відділу та заступника головного редактора видання.

Захоплення радіо почалося для Андрія у 14 років, коли його бабуся Ніна Савицька, дикторка Українського радіо, знайшла для нього на ламповому радіоприймачі програму білоруською мовою. Хто б міг тоді подумати, що 1992 року Андрій стане продюсером, а згодом старшим продюсером Української служби радіо ВВС у Лондоні.

1996 року професійна діяльність Андрія розширилися й до телебачення: він почав працювати у ММЦ-Інтерньюз у Києві, в Телевізійній Службі Новин на каналі «1+1», на Новому каналі, а з 2000 року поєднував роботу над авторською програмою «Нічна драматургія» на каналі СТБ з поверненням на радіо Української служби ВВС у Лондоні. Згодом він реалізовує себе у кількох ролях: як ведучий ток-шоу «Свобода слова» на каналі ICTV та автор музичної програми «Пора року» на Радіо «Ера FM», як експерт проекту ЄС «Розвиток медіа-навичок» та викладач у Київському інституті журналістики та Маріупольському державному університеті.

Кілька разів був лауретом премії «Телетріумф» як ведучий і у складі команди програми «Свобода слова».

У 2013 році Андрій став одним з ініціаторів перезапуску оновленого «Громадського радіо», розвитку якого зараз і приділяє багато уваги вже як Голова правління ГО «Громадське радіо». При цьому він лишається одним із найбільш популярних ведучих прямого ефіру.

Підтримай Громадське радіо гривнею через СМС

13 лютого 2017 - 18:05

Відтепер підтримати Громадське радіо гривнею стало ще простіше

Послуга доступна для користувачів Київстару, крім контрактних абонентів.

Відправляйте в смс-повідомленні суму вашого внеску, наприклад 10, на короткий номер 2608. Гроші будуть списані з вашого мобільного рахунку та спрямовані в проект «Громадське радіо у твоєму місті». Станьте доброчинцем незалежного радіо в Україні просто зараз!

Нагадаємо, що  триває кампанія по збору коштів на Спільнокошті – «Громадське радіо у твоєму місті», де ми збираємо 3 000 000 гривень за 6 місяців.