Громадське радіо подасть апеляцію на рішення суду за позовом Мураєва

21 березня 2017 - 15:27

Суд частково задовольнив вимоги Євгенія Мураєва до журналістки Громадського радіо. Позовні вимоги до ГО «Громадське радіо» не були задоволені судом

17 березня 2017 року Голосіївський районний суд м.Києва виніс рішення у справі про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди за позовом Мураєва Є.В. Судом були частково задоволені позовні вимоги, зокрема до Ірини Ромалійської та ПГО «Громадське радіо», ТРК «Громадське радіо» в частині визнання недостовірною та спростування інформації. Позовні вимоги до ГО «Громадське радіо» не були задоволені судом. 

«Суд задовольнив вимоги до журналістки  Ірини Ромалійської та ПГО «Громадське радіо»  в частині визнання недостовірною та спростування наступної інформації: «…Євген Мураєв…. У 2014 році він літав до Держдуми Росії, його там назвали захисником «русского мира», — коментує юристка Катерина Нємахіна.

ПГО «Громадське радіо» «ТРК «Громадське радіо» було зобов’язано забезпечити зачитування Ромалійською І.Г. в прямому ефірі радіостанції тексту спростування. 

Раніше Громадське радіо повідомляло, що Суд частково задовольнив позов Мураєва проти Громадського радіо. Нардеп вважає, що його репутації було нанесено шкоди

Пан Мураєв спростовує, що він відвідував Росію в складі делегації, а також заперечує ніби проти нього розпочали провадження.

Ірина Ромалійська так пояснила «Громадському радіо» цю ситуацію: «Дана інформація не є закритою, її давно озвучували в ефірі безліч офіційних ЗМІ.  Про факт візиту повідомляла інформагенція УНІАН. Укрінформ опублікував документ – список розсадки українських гостей на зустрічі з головою російської Думи, Наришкіним. Там фігурує і прізвище Мураєва. А ось виступ голови Комітету Держдуми по справах СНГ, євразійської інтеграції та зв’язкам з співвітчизниками, Леоніда Слуцького: там називають делегатів захисниками «русского мира».

Після публікацій Мураєв написав пост у мережі ФБ, де охрестив журналістку «юним тролем». Він також додав, що вона працювала в Харкові на каналі Авакова, та пообіцяв засудити.

Ірина Ромалійська каже: «Окрема подяка за «юний», але я готова подати зустрічний позив у відношенні Мураєва за фальшиву інформацію стосовно мене. Я працювала на каналі «Сімон», який належить не Авакову, а Олександру Давтяну».

Коли стало відомо, що пан Мураєв заперечує свою поїздку до Москви 2014 року, Ірина Ромалійська запросила його в ефір «Громадського радіо», однак народний депутат не погодився на це запрошення, натомість вирішивши подати на журналістку і радіо в суд. Раніше Євгеній Мураєв брав участь в ефірі «Громадського радіо».

Цей народний депутат у серпні цього року подав законопроект про відновлення кримінального покарання за наклеп і образу. Після критики з боку правозахисних організацій та журналістів, Комітет Ради зі свободи слова та інформаційної політики законопроект відхилив.

Андрій Куликов не братиме участь у конкурсі на посаду Голови НСТУ

16 березня 2017 - 22:29

У зв'язку зі станом здоров'я Андрій Куликов не подав документи на конкурс, повідомляє Громадське Радіо

У лютому 2017 року Андрій Куликов, Голова правління ГО «Громадське радіо», заявив про намір взяти участь у конкурсі на посаду Голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України. 

У зв’язку зі станом здоров’я Андрій Куликов не подав документи на конкурс, повідомляє Громадське Радіо.

ГО «Громадське Радіо» підкреслює, що і надалі залишається прихильним до ідеї створення Суспільного мовлення і відкритим до співпраці незалежно від того, хто очолюватиме НСТУ.

Під час одного із ефірів Громадського радіо, Андрій Куликов наголошував: «Моя пропозиція та ідея — паралельне існування Суспільного мовлення, Громадського Радіо, можливо, Громадського Телебачення. Якщо буде один великий суспільний мовник і два набагато менші, але досвідчені — «Громадське Радіо та «Громадське Телебачення», можливо, виникне ще один. Від цього українському інформаційному та розважальному простору тільки краще».

Фейкові новини: як не дати себе обманути?

13 березня 2017 - 10:52

Запрошуємо 14 березня 2017 року о 19:00 на Лекцію Головного редактора Громадського радіо Кирила Лукеренка в МедіаХабі (Київ, Суворова 4/6)

Головний редактор «Громадського радіо» Кирило Лукеренко більше 20 років вчився відрізняти новини, які придатні для публікації, від інших. Тепер він готовий поділитися своїми секретними технологіями з кожним, а не тільки із редакторами та журналістами.

Ця лекція буде цікава не тільки журналістам, але й кожному, хто хоче навчитися самостійно аналізувати надану інформацію та приймати власні рішення. 

Поговоримо про наступне: 
 — як фільтрувати інформацію та не дати себе обманути;
 — що таке «фейкові» новини та як їх відрізнити від інших;
 — як навчитися публікувати тільки перевірену інформацію;
 — як подати інформацію так, щоби споживач приймав власні рішення;

Кирило Лукеренко отримав диплом журналіста у Національному університеті ім. Т.Г.Шевченка у 1993 році. В 1995 року навчався за програмою професійного розвитку в Університеті Південної Кароліни (США). 

Згодом став магістром політології (Центрально-Європейський Університет в Будапешті), та магістром міжнародних відносин (Лондонська Школа Економіки). У роки навчання проходив практику на «Радіо Свобода» у Празі та на «Голосі Америки» у Вашингтоні. Був власним кореспондентом газет «ВВ» в Лондоні та «День» в Будапешті, висвітлював події в Україні, Білорусі та Молдові для інформаційної агенції Deutsche Presse-Agentur. 

В різні роки працював продюсером і спецкореспондентом Української служби Бі-Бі-Сі у Лондоні і Києві, шеф-редактором служби новин «Нового каналу», редактором випуску «Подробностей» на «Інтері». Вів програму «Агенти впливу» на телеканалі НТН. Кілька місяців був редактором програми на каналі ТВі (до зміни власника 2013 року). 

З літа 2013 року — Головний редактор «Громадське радіо». 

Вхід: 150 гривень. 
Кошти будут перераховані на сайт “Спільнокошт” в проект “Громадське радіо в твоєму місті!”, де ми збираємо гроші на розширення мовлення у нові міста

Подія на Фейсбуці