Співзасновник Громадського радіо Андрій Куликов зіграв Павла Тичину (ВІДЕО)

19 вересня 2017 - 11:41

Андрій Куликов взяв участь у зйомках кліпу молодого українського гурту «Теорія простору» на пісню «Десь надходила весна»

Музичний гурт «Теорія Простору» створив і записав пісню «Десь надходила весна» на вірші Павла Тичини.

Павло Тичина повертається до власної квартири через 50 років відсутності. Сьогодні його лірика зазвучить інакше. Роль поета у кліпі на цю пісню зіграв Андрій Куликов — голова правління ГО «Громадське радіо», радіо- і теле-ведучий, голова Комісії журналістської етики.

Журналістка Громадського радіо стала фіналісткою Всеукраїнського конкурсу «Репортери надії в Україні»

16 вересня 2017 - 12:54

До фіналу потрапили 38 конкурсних матеріалів у тематичних номінаціях «Суспільство», «Економіка», «Культура» та «Релігія»

Журналістка Громадського радіо  Ольга Веснянка стала фіналісткою Конкурсу «Репортери надії в Україні» за метеріал «Як боротись з ксенофобними листівками» (спільна програма Ромського радіо Chiriklo та Громадського радіо). 

Четверо авторів, які посядуть перші місця у кожній з номінацій («суспільство», «релігія», «культура» та «економіка») отримають грошову винагороду у розмірі 3000 гривень, а також відзнаки та дипломи учасників. Дізнатися, хто стане переможцем Конкурсу, можна буде 6 жовтня під час X Екуменiчного соцiального тижня.

Участь у Конкурсі бере понад 400 робіт. Близько 150 журналістських матеріалів відібрали студенти Магістерської програми екуменічних студій Інституту екуменічних студій УКУ під час моніторингу ЗМІ. Також понад 250 матеріалів надіслали журналісти із Київської, Житомирської, Вінницької, Сумської, Запорізької, Одеської, Дніпропетровської, Харківської, Чернігівської, Полтавської, Черкаської, Тернопільської,  Івано-Франківської, Волинської, Львівської областей.

Ольга Веснянка ділиться враженнями: «Почула цю добру звістку зі Львова, якраз збираючись до цього світлого міста, на «Школу ромського діяча» і готуючи наступний випуск програми. Де йдеться, зокрема, про реакцію на ксенофобну публікацію в Ужгороді. Намагаємось інформувати не лише про прикре чи трагічне — погроми, суди, напади, дискримінацію, а й про маленькі кроки з інтеграції ромського населення, ромський молодіжний рух. 
Про успіхи у спорті — як от про чемпіонку світу з пауерліфтингу Віолетту Чеботар, чи юного боксера Івана Циню; про освіту — від уроків для дітей і дорослих на Закарпатті чи Одещині до навчання ромського студентства з України у Будапешті (CEU)». 

«Наші програми відрізняються тим, що можна почути голоси як ромських активістів, так і, наприклад, ромських родин, які переїхали з Донбасу. Вважаю, що ця відзнака для всіх, хто працює над програмою — Федора Кондура, Петра Русанєнка, Золи Кондур, Андрія Іздрика, Кирила Лукеренка. І, що важливо, для тих, хто допомагає, дає надію ромській журналістиці розвиватися, й чути голоси «непочутих» у суспільстві», — додає журналістка Громадського радіо. 

Оцінюватиме фінальні матеріали Конкурсу почесне експертне журі у складі: Марти Коломиєць, журналіста, директора Програми імені Фулбрайта в Україні; Вадима Лубчака, редактора відділу веб-редакції та новітніх медіа газети «День»; Аліма Алієва, громадського діяча, журналіста і політолога, співзасновника громадської організації Крим SOS та Культурного центру “Кримський дім у Львові”; Тараса Семенюка, журналіста, співзасновника «Shrt.media».

Редакторка Громадського радіо переймає досвід у американських колег по програмі Open World

12 вересня 2017 - 12:56

Програма Open World по обміну досвідом для молодих лідерів та лідерок дає можливість відвідати США та отримати нові знання

Редакторка і ведуча Громадського радіо Вікторія Єрмолаєва зараз в США разом  із колегами зі Stopfake, РПР, VoxUkraine переймає досвід незалежної журналістики. Поїздка стала можливою завдяки Програмі Open World - це програма обміну досвідом для молодих лідерів та лідерок. 

Програма була заснована Конгресом США в 1999 році з ініціативи двох видатних учених і суспільно-політичних діячів Росії та США: академіка Дмитра Сергійовича Лихачова та директора Бібліотеки Конгресу США др-а Джеймса Біллінгтона. В 2003 році програма була поширена на Україну. Програма «Відкритий Світ» покликана зміцнювати взаєморозуміння й співробітництво між Україною та Сполученими Штатами шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань.

5.jpg

Громадське радіо //
Громадське радіо

Група, зокрема, відвідала Українське радіо в Чикаго.  «Виступила на Українському радіо в Чикаго. Неймовірні враження! Говорили про медіаграмотність, редакційні стандарти і чесні медіа. Розповіла про досвід Громадського радіо», — ділиться враженнями Вікторія Єрмолаєва