Громадське радіо тепер можна слухати на Radiolist

16 січня 2017 - 13:12

Відкрився новий ресурс українських онлайн-радіостанцій

Громадське радіо тепер можна слухати на ресурсі Radiolist.com.ua, де зібрано українські онлайн-радіостанції.

За словами автора проекту, Ігоря Стефурака, сайт створено 1 січня. Зараз окрім Громадського Радіо на сайті також можна знайти стріми «Radio Skovoroda», «Радио Аристократы», Old Fashioned Radio, Urban Space Radio, Radio Submarina та інші.

Система сайту дозволяє швидко перемикати з одного стріма на інший. 

Нагадуємо, Громадське радіо продовжує розширювати свій діапазон. Нещодавно Громадське радіо отримало частоти в Дніпрі, Маріуполі, на Одещині. Нагадуємо, для отримання ліцензії на мовлення у нових містах, закупівлі та обслуговування техніку, а також для того, щоби випускати нові програми, ми стартували з новою кампанією по збору коштів на Спільнокошті – «Громадське радіо у твоєму місті», де ми збираємо 3 000 000 гривень за 6 місяців.

ТОП-10 здобутків Громадського радіо в 2016 році

29 грудня 2016 - 10:11

2016 рік став роком захоплюючих завдань і перемог для Громадського радіо. Нашим головним пріорітетом в 2016 році стало створення незаангажованого та відповідального суспільного мовлення.

Завдяки нашим неймовірним слухачам та підтримці міжнародної технічної допомоги, ми реалізували багато за цей рік, але ще більше збираємося зробити в наступному.

ТОП-10 здобутків за 2016 рік

1. Зростання аудиторії на Донбасі

Останнє дослідження «Kantar TNS» показує, що «Громадське радіо» збільшує свою аудиторію в містах мовлення на Донбасі, випереджаючи при цьому інші розмовні радіостанції, а також демонструє швидкі темпи зростання. Від березня до жовтня 2016 року «Громадське радіо» збільшило свою щотижневу аудиторію з 5 відсотків до 7 відсотків, а місячну – з 7 відсотків до 11 відсотків. Загальне знання бренду «Громадського радіо» виросло з 23 відсотків до 29 відсотків.

2. Розширення мовлення.

Впродовж 2016 року, Громадське радіо отримало частоти у Дніпрі (73,46 МГц), Шполі (105,6 МГц), Маріуполі (89,1 МГц), Лисичанську (87,7 МГц), Костянтинівці (91,8 МГц), Арцизі (105,9 МГц) та Захарівці (89,8 МГц). На разі мовлення розпочато у Дніпрі, Маріуполі та Лисичанську. Мовлення в Шполі, Костянтинівці, Арцизі та Захарівці буде розпочато впродовж 2017 року.

«Громадське радіо» бачить себе у великих містах, а не тільки в невеликих містечках. Ми плануємо подаватися на конкурси, які Національна рада з питань телебачення і радіомовлення проводитиме у великих містах у 2017 році.  «Громадське радіо» потребує частот у великих містах для того, аби замінювати грантове фінансування на фінансування за рахунок спонсорства і реклами.

3. Презентація стратегії мовлення до 2020 року.

Навесні ухвалено стратегію розвитку радіо до 2020 року. У «Громадського радіо» шість пріоритетів: 1. Сприяти становленню суспільного мовлення в Україні. 2. Досягти самоокупності та сталого фінансування. 3. Стати технологічно доступним (передовим у технологіях) суспільним мовником для 95% населення українців. 4. Покращити якість контенту у трьох напрямках ГР: соціально-політичний, культура та просвітництво 5. Розширити аудиторію та утримувати/залучати існуючу. 6. Запровадити ефективне управління ГР.

4. Отримання ліцензії на супутникове мовлення.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про видачу ліцензії на супутникове мовлення для «Громадського радіо». Від зими 2016 року сигнал «Громадського радіо» доступний через супутник Astra 4A на всій території Європи від Португалії до Уралу.

5. Запуск нової програми — «Ранкова хвиля». Фінансування проекту надається Урядом Великої Британії в рамках програми Conflict Stability and Security Fund (CSSF). У прямому ефірі обговорюються актуальні питання, які сколихнули Україну та світ. Разом із експертами ми аналізуємо події та шукаємо відповіді на нагальні питання. І все це під бадьору музику, яка налаштовує наших слухачів на енергійний день. В рамках «Ранкової хвилі» почали виходити нові рубрики «Смачна країна» та «РадіоМама».

6. Старт проекту психологічної та соціальної підтримки -  «Точки опори».  У програмі протягом години ведучі разом із психологами у прямому ефірі звертають увагу на складні життєві ситуації, в яких опинилися мешканці Донбасу, військові і вимушені переселенці внаслідок конфлікту. Проект «Точки опори» виходить в рамках програми «Київ-Донбас» за підтримки International Medical Corps і JSI Research & Training Institute, INC, завдяки грантовій підтримці USAID.

7. «ПРОти НАСильства»: Громадське радіо представило свою першу книжку.

Збірка «ПРОти НАСильства» видана за підтримки «Громадського радіо» в рамках проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», який фінансується Міністерством міжнародних справ Канади. Однією із складових цього проекту є радіоцикл, який був запущений на «Громадському радіо» в 2015 році. Упорядницею збірки стала журналістка «Громадського радіо» Лариса Денисенко.

8. Пройшли успішні доброчинні кампанії та стартувала нова.  

На початку року, спільно з партнерською організацією Razom було успішно зібрано 10 000 доларів на виробництво програми «Громадська хвиля».

Щоби отримати ліцензії на мовлення у нових містах, закупити, встановити та обслуговувати техніку, а також для того, щоби випускати нові програми, ми стартували з новою кампанією по збору коштів на Спільнокошті – «Громадське радіо у твоєму місті», де ми збираємо 3 000 000 гривень за 6 місяців.

9. Співробітництво з Польським радіо, Радіо Свобода

Впродовж року «Громадське радіо» почало співробітництво з Польським радіо та Радіо Свобода. Починаючи з лютого, п’ять днів на тиждень в нашому ефірі виходить програма «Донбас. Реалії», годинна програма від Радіо Свобода. Від грудня на наших хвилях виходить 30-хвилинна ранкова програма «Польська версія».

10. Поїхали до США

У квітні, сім представників команди «Громадського радіо» здійснили робочу подорож до США, де відвідали офіси громадських радіостанцій NPR, WNYC, WBAI, а також побували в українській редакції Голосу Америки. Окрім цього, було проведено зустрічі з потенційними донорами: NED (пізніше отримали від них фінансування) та Internews. Поїздка дала можливість отримати корисні контакти та більше дізнатися про роботу громадських радіостанцій у США.

А також: успішно завершили проект Hromadske Network, що тривав 2 роки.

За час реалізації проекту було створено мережу регіональних кореспондентів, котрі виготовили понад 8 000 новин та сюжетів. Усі матеріали проекту переглянуло більше 4 мільйонів користувачів.

Громадське радіо поки не буде мовити на Крим та Білу Церкву

27 грудня 2016 - 15:31

Сьогодні Нацрада визначила переможців конкурсу на отримання нових ліцензії на мовлення. П’ять вітчизняних радіокомпаній отримали змогу мовити на Крим. Серед них немає "Громадського радіо".

З нового року п’ять українських мовників розпочнуть мовлення на Крим. Про це сьогодні було повідомлено на засіданні Національної рада з питань телебачення та радіомовлення. За підсумками конкурсу на радіочастоти, Громадське радіо не отримало частоти в Білій Церкві (переможець — ТОВ «Телерадіокомпанія «Радіо «Кохання») та Криму (там мовитиме Центральна дирекція «Українське радіо»).

Як повідомляється на сайті Нацради, Член Національної ради Сергій Костинський наголосив, що це знаковий день, оскільки «це перший конкурс для мовлення на Крим із часу його окупації. Після добудови нової вежі в Чонгарі Херсонської області, яка розміщена за 15 км від КПВВ, можна буде розпочинати мовлення». Він також зауважив, що наступного року через вимкнення аналогового телебачення буде звільнено багато радіочастот, і всі, хто хочуть мовити, отримають значно більші шанси здобути ліцензію.