Слушать

Під СБУ в Миколаєві люди вимагали звільнити заарештованого за зраду журналіста

16 февраля 2015 - 21:10
16 лютого, під будівлею Управління СБУ в Миколаївській області родичі та друзі заарештованого журналіста Андрія Захарчука влаштували пікет. Їх вимоги – звільнити журналіста
Під СБУ в Миколаєві люди вимагали звільнити заарештованого за зраду журналіста  / Новости на Громадському радио

151827776 В понеділок, 16 лютого, під будівлею Управління СБУ в Миколаївській області родичі та друзі заарештованого журналіста Андрія Захарчука влаштували пікет. Їх вимоги – звільнити журналіста та виправити помилку з його затриманням та обвинуваченням у державній зраді. 

Серед пікетувальників були друзі журналіста за Дніпропетровська, де жив Андрій Захарчук до того, як поїхав працювати до Санкт-Петербургу декілька років тому. Також під СБУ прийшов рідний брат батько арештанта Михайло Захарчук та їх батько Василь Захарчук. Вони принесли на пікет транспарант з написом «Тут не можна вести фото та відео зйомку. Державна зрада».

151827774За словами друзів, це своєрідний «подарунок» для Миколаївського бронетанкового заводу, на паркані якого немає повідомлення про те, що його не можна фотографувати. Як відомо, Захарчуку інкримінують фотографування бронетанкового заводу, який є стратегічним об’єктом, та «передачу цих фотознімків російському інформагентству».

За словами брата та батька журналіста, ще одна мета приходу до Управління СБУ – це подання заяви з проханням дозволити зустріч родичів з заарештованим в СІЗО.

- Його незаконно посадили, абсолютно на глупих підставах, придуманих. Фотографій та відео цього заводу повно і Інтернеті, будь-хто може подивитись і відео, і фото зсередини заводу і ззовні. Це-по перше, а по-друге, там не було ніяких попереджуючих знаків, що його не можна фотографувати. А Андрій не місцевий, — зауважив брат журналіста.

За його словами, Андрій ніколи не підтримував сепаратистів, незважаючи на те, що останні роки жив і працював в Росії.

- Він патріот України. Хто його знає, всі можуть сказати, що він «ДНР» та «ЛНР» не підтримує. Ви можете побачити його сторінку в соцмережах, там немає нічого такого. Воно ж видно, коли людина підтримує «ДНР», то він там публікує всілякі записи «Ура, ополченці, фашисти». У нього нічого такого не було і немає, — додав брат Андрія Захарчука.

Батько журналіста заявив, що вже завтра вони подаватимуть скаргу на рішення судді про арешт Андрія до Апеляційного суду Миколаївської області.

- Наші юристи будуть приймати таку позицію – вагомих підстав, щоб обирати йому такий запобіжний захід, як тримання під вартою, немає. Однак, за статтею «Державна зрада» передбачений тільки такий запобіжний захід. Але, щоб його обрати, треба, щоб були вагомі підстави, тобто докази, які підтверджують, що дійсно в його діях є склад злочину, передбачений цією статтею, — підкреслив Василь Захарчук.

151827781Після пікету будівлі миколаївського управління СБУ друзі та родичі журналіста пішли до будівлі Прокуратури Миколаївської області. Слід зауважити, що як тільки пікетувальники підійшли до прокуратури, її співробітники одразу ж закрили вхідні двері будівлі на ключ.

Нагадаємо, що 10 лютого громадянина України Андрія Захарчука, який працював журналістом у російському Федеральному агентстві новин, затримали співробітники СБУ. 11 лютого йому оголосили про підозру у скоєнні державної зради. А 12 лютого Центральний районний суд Миколаєва постановив заарештувати його на 2 місяці.

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.
Facebook Twitter Google+