Слушать

Під тиском громади на Житомирщині начальник ДАІ зірвав з себе погони

22 мая 2015 - 21:37
Активісти ГО “Народний тил”, Автомайдану, Самооборони приїхали в районний відділок міліції в смт. Ємільчине Житомирської області аби вплинути на розслідування по справі активіста Михайла Бакалюка
Під тиском громади на Житомирщині начальник ДАІ зірвав з себе погони / Новости на Громадському радио

IMG_882221 травня активісти ГО “Народний тил”, Автомайдану та Самооборони Майдану приїхали в районний відділок міліції в смт. Ємільчине Житомирської області. Акція була викликана необ’єктивним розслідуванням та приховуванням доказів по справі активіста Михайла Бакалюка.

IMG_8766“Створено місцеве ОПГ, яке контролює локальний бізнес, покриває злочини, які кояться приближеними, наближеними, друзями, кумами, сватами. А ви, на жаль, залишились безпорадні перед цією групою людей. У них під крилом і прокуратура. Рука руку миє. Ми хочемо, щоб у вас у вамих прокинулися власні сили. Ви можете жити інакше, ви повинні жити інакше”, — з такою промовою перед ємільчанами виступив координатор “Народного тилу” Георгій Тука.

До активістів вийшли слічий району майор Ігор Шишковський та його заступник Сергій Лук’янчук, а також начальник ДАЇ і прокурор Ємільчинського району. Начальник райвідділку Руслан Прищепа не зміг прийти, оскільки, за словами міліціонерів, перебував у лікарні.

IMG_8732На даний момент проводиться розслідування. Жодній особі звинувачення ще не висунуто. І на даний час це провадження перебуває в слідчому управлінні УМВС України в Житомирській області. Маю надію, що там воно буде і розслідуватись. Після такого резонансу цієї справи ми просили, щоб в нас забрали цю справу, але нам відмовили. Ця справа розслідується об’єктивно. Ніякого кумовства і братовства тут немає. Ніякі це не мажори, як ви пишете, це звичайні трудяги, які працюють на заводі.

Я ще хочу сказати, що стан сп’яніння людини – це ще не вина її у скоєнні якогось злочину”, — проінформував громаду слідчий району майор Ігор Шишковський.

IMG_8739За словами адвоката Михайла Бакалюка, за 5 місяців розслідування не було проведено жодної експертизи чи взяття аналізів. Слідчий не зміг спростувати звинувачення, спираючись на таємницю слідства.

- Каким образом вы будете подтверждать версию одной из сторон при отсудствии каких либо экспертиз. Вы провели анализ крови?

- На цей день ми розслідування не проводим і на це запитання я вам відповідь не дам.

- Почему не сделано несколько паралельных следственных действий? Вы 5 месяцев занимались этим делом? Что сделано за это время?

- Зроблено дуже багато. Але є таке поняття як таємниця слідства, тому я нічого говорити не буду.”

IMG_8776 IMG_8777 IMG_8790IMG_8748 IMG_8774

 

 

 

 

Після цього місцеві жителі почали підходити і розповідати про всі протиправні дії міліції за останні роки. Активісти нарахували 6 випадків ДТП зі смертями, до яких причетні працівники міліції. І всі справи на даний момент закриті, звинувачення нікому не висунуте.

“І всі знають, як Лук’янчик п’яний з Чижом Олексієм з 1 на 2 грудня убили мою дитину. Ніхто з міліції на виклик не приїхав. Я прибігла у піжамі, вони всі п’яні, я їм кричу, що мертве дитя лежить на дорозі, а вони мені кажуть: “А шо?”. Ще й Вінников був. Приїхав Шишковський і Омельченко Люда, вони всі п’яні були, що не могли навіть лінійку тримать. А зараз прикриваються. А начальник ДАЇ теж збив людину і зараз начальником ДАЇ працює”, — розповіла Людмила Власюк, яка 3 роки намагається добитися розслідування справи загиблого сина.

IMG_8799 IMG_8800 IMG_8801 IMG_8803 IMG_8804

 

 

 

 

Громада вигукувала такі гасла як “Люстрація” та “Убивці”. Після чого слідчий з помічником написали рапорти про відставку, а начальник ДАЇ зірвав з себе погони і пішов під вигуки односельчан “Ганьба”. Заяви міліціонерів активісти відвезуть на підписання міністру внутрішніх справ Арсену Авакову.

IMG_8759 IMG_8772 IMG_8795 IMG_8796

 

 

 

 

Нагадаємо, в грудні 2014 року в селищі Ємільчине сталася сутичка між двома місцевими жителями і волонтером “Народного тилу” Михайлом Бакалюком. Василь Димчук та його товариш зупинили авто Михайла, почали його бити, волонтер витягнув зброю і вистрелив. Спочатку Михайла визнали як потерпілого, потім як учасника, а тепер він проходить як звинувачуваний.

IMG_8735 IMG_8740 IMG_8754 IMG_8756 IMG_8765 IMG_8813 IMG_8814 IMG_8815 IMG_8816 IMG_8818

 

 

 

 

 

 

 

 

Ірина Сампан програма «Права людини»  на Громадському радіо

702px-Ausw--rtiges_Amt_Logo.svg_Виготовлення цього матеріалу стало можливим завдяки допомозі Міністерства закордонних справ Німеччини. Викладена інформація не обов’язково відображає точку зору МЗС Німеччини.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.
Facebook Twitter Google+