Слушать

В інтернатах Києва немає місць для літніх переселенців - МінСоцполітики

17 сентября 2014 - 20:51
Волонтери ініціативи Восток СОС говорять, що не можуть знайти житло для літніх людей, які потребують постійного догляду
В інтернатах Києва немає місць для літніх переселенців - МінСоцполітики / Новости на Громадському радио

бездомніе бабушки в ЛисичанскеВолонтери ініціативи Восток СОС говорять, що не можуть знайти житло для літніх людей, які потребують постійного догляду. В Мінсоцполітики цю проблему визнали й розповіли, що допомогти з житлом зараз можуть тільки самотнім людям.
Волонтерка Восток СОС Олександра Чумаченко говорить, пояснює, чому проблему з житлом для хворих літніх людей без допомоги держави не вирішити:

«Обратилась пенсионерка из Луганской области. У нее бронхиальная астма и тяжелейшая аллергия. Поэтому если начинается приступ, то в больницы она проводит не меньше месяца. Для того, чтобы у нее не было этого приступа, ей нужно специальное жилье, которое исключает аллергенные запахи.

Куда ее селить – непонятно. В больнице ее оставлять не могут. В дом престарелых принять не могут, потому что не понятно кому они подчиняются и как оформлять туда именно пенсионеров.

На мой вопрос в МинСоцполитики как оформить пенсионера в дом престарелых мне ответили: «никак».
Чтобы определить в гериатрический пансионат нужно взять направления из соцслужбы по месту проживания и еще собрать несколько бумажек. Это только для тех, кто прописан. Но, если человек временно регистрируется, то почему он не может пойти устроиться в такой пансионат, елси человеку действительно некуда идти? Мне сказали что там есть места, но там очередь. Я говорю, а если есть места, почему существует очередь.

Что делать в таких случаях – непонятно. Потому что не каждая семья готова взвалить на свои плечи пенсионера, который нуждается в постоянном уходе. С этой ситуацией волонтеры справиться не могут. Еще есть ситуации с инвалидами. Много таких ситуаций, когда инвалид 1-й группы, у него сложности с передвижением. Что в этой ситуации делать тоже непонятно».
За словами Олександри Чумаченко, Мінсоцполітики не вирішує цю проблему. Щоб дізнатися, яким чином чиновники допомагають людям, звертаюся до відповідного управління в цьому міністерстві. Відповідаючи на запитання працівниця управління у справах людей похилого віку сказала наступне:

«Розумієте така ситуація, що в Києві немає вільних місць в будинках-інтернатах для літніх людей. Якщо люди жили там у будинках-інтернатах і вони хочуть переселитися, то це вирішує департамент соцзахисту населення.
Якщо будинок-інтернат знаходиться на окупованій терористами землі, департамент соцзахисту продзвонює і їх:
«Звісно що ми з ними зв’язуємося. Ми їх продзвонюємо, дізнаємося про їхні справи, як проходить харчування, кого куди виселили».

Відповісти на запитання як тоді вирішувати проблему з житлом чиновниця не змогла. Переадресувала мене до своєї керівниці Галини Семків. Галина Петрівна повідомила, що в інтернат для літніх людей можуть взяти тільки самотню людину.
«На сьогодні є проблематика пов’язана з влаштуванням у будинок-інтернат, особливо в Східних регіонах. Але, незважаючи ні на які проблеми, в першу чергу людей, які були переміщені з геріатричних і психоневрологічних установ, що знаходилися в зоні АТО, їх приймали і Харківська, Черкаська, Дніпропетровська областях.

Галина Семків повідомила, що з зони бойових дій вивезено більше ніж 1250 осіб літнього віку. «Їх переміщено до інших інтернатів. І більше 240 перевезено до інших областей», — говорять в міністерстві.

«Так само шукають можливості і розміщують людей похилого віку, одиноких, які не мають осіб, що зобов’язані їх утримати. Якщо людина має таких осіб, то в такому випадку включаються територіальні центри соціального обслуговування.
А житлом йде забезпечення і розміщення не через пансіонати, а через штаби, які створені при надзвичайних ситуаціях».

В міністерстві говорять, що допомагають літнім людям в яких немає родичів. А де жити тим хворим переселенцям від яких родичі відмовилися? На це питання чиновники відповіді не дають.

Ірина Сєдова,  програма «Говорить Донбас» на «Громадському радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.
Facebook Twitter Google+