Слушать

В Минфине презентовали веб-портал публичных финансов Украины

15 сентября 2015 - 19:48
Он сделает информацию о состоянии бюджетных расходов общедоступной — кроме тех статей, которые связаны с вопросами обороны и безопасности государства
В Минфине презентовали веб-портал публичных финансов Украины / Новости на Громадському радио

Говоря простым языком, теперь любой желающий сможет узнать, как и на что тратятся деньги в его городе или селе. Заместитель министра финансов Оксана Маркарова рассказала о том, какую информацию разместят на портале в ближайшее время. 

markarova_0.jpg

Оксана Маркарова, первый заместитель министра финансов Украины Фото: kneu.edu.ua
Оксана Маркарова, первый заместитель министра финансов Украины Фото: kneu.edu.ua

«З 27 червня, якщо бути точними ми зробили, я вважаю, для урядових органів надзвичайно швидку роботу для того, щоб сьогодні ми змогли представити вам цей портал. Хочу, щоб ви запамятали дві адреси spending.gov.ua — це той портал публічних коштів, який сьогодні ми вам представимо і той портал, на якому з сьогоднішнього числа ми почнемо публікувати всі транзакції казначейства, з листопада розпорядники показуватимуть бюджети свої і з 2016 року туди долучаться всі державні комунальні підприємства. Але я також хочу, щоб ви запам’ятали ще одну адресу це e-data.com.ua», — сказала Маркарова.

Он станет следующим шагом к программе «Прозрачный бюджет», там будет пуликоваться информация относительно сбора публичных средств, заимствования публичных средств.

Также Оксана Маркарова пояснила, насколько важен этот проект для министерства финансов Украины.

«Для чого ми це робимо? Не для того, щоб ви отримали повний доступ, а через вас — наше суспільство до інформації і, таким чином, контролювали нас. Але й також, щоб ми отримавши ці дані у такому вигляді, як потрібно, перейти до справжнього європейського типу управління ліквідністю нашими державними коштами».

Информации на портале будет много и не каждый пользователь сможет сразу в ней разобраться, поэтому в Минфине предлагают организовать для желающих семинары по обучению пользованию порталом.

Валентина Троян из Киева для «Громадськго радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.
Facebook Twitter Google+