Слушать

«Газпром» припиняє поставки газу до України, як і планувало українське Міненерго

25 ноября 2015 - 10:31
У Міненерго заявили, що наявних запасів у 16,5 мільярда кубометрів достатньо за умови нинішньої сприятливої погоди і зниження споживання палива. 
«Газпром» припиняє поставки газу до України, як і планувало українське Міненерго  / Новости на Громадському радио

«Газпром» припинив постачання газу в Україну до надходження від «Нафтогазу» нових платежів, повідомляє РИА Новости з посиланням на голову правління «Газпрому» Олексія Міллера в середу, 25 листопада.

«Сьогодні станом на 10:00 ранку» Нафтогаз України «вибрав раніше передплачені обсяги російського газу. Нової передоплати не надходило. Заявки на постачання газу від «Нафтогазу України» немає. Таким чином, постачання припиняються до надходження від української компанії нових платежів », — сказав Міллер.

Він додав, що Україна почала активний відбір газу з підземних сховищ, «які і так недостатньо заповнені». Міллер також зазначив, що відмова України від закупівлі російського газу «створює серйозні ризики» для надійного транзиту газу до Європи по території України.

Раніше повідомлялося, що Україна не планує купувати додаткові обсяги газу в Росії для опалювального сезону до кінця кварталу, заявив міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин.

За його словами, наявних запасів у 16,5 мільярда кубометрів достатньо за умови нинішньої сприятливої погоди і зниження споживання палива. 

«Є кілька причин, чому не варто купувати зараз газ. Ми очікуємо, що в першому кварталі ціна все-таки буде трохи нижчою, запасів поки що достатньо і всі почуваються комфортно. Тому немає такої критичної необхідності вже робити якусь передоплату», — сказав міністр.

Також у ЗМІ з’явилася інформація про припинення постачання російського вугілля до України

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.
Facebook Twitter Google+