Слушать

Під посольством РФ пройшов перформанс на підтримку зниклих кримчан (ФОТО) / Новости на Громадському радио

Під посольством РФ пройшов перформанс на підтримку зниклих кримчан (ФОТО)

23 августа 2017 - 14:23
На зустрічі багато людей не хотіли називати своє ім'я з міркувань безпеки – їхні родичі та знайомі досі перебувають у Криму

Під посольством Російської Федерації у Києві пройшла акція «Де Ервін?». Її учасники вимогали надати інформацію про зниклих в окупованому Криму людей та звільнити їх. Цю акцію вчотирнадцяте проводить правозахисна організація «КримSOS», повідомляє кореспондент Громадського радіо Михайло Драпак. 

Учасники акції тримали в руках плакати з іменами зниклих у Криму людей – активістів і просто громадян, про яких окупаційна влада не надає жодної інформації.

de_irvin.jpg

Акція під посольством РФ "Де Ірвін?" // Громадське радіо/Михайло Драпак
Акція під посольством РФ «Де Ірвін?»
Громадське радіо/Михайло Драпак

Організатори із «КримSOS» спеціально обрали формат перформанса, адже саме так, на їх думку, можна привернути увагу більшої кількості людей.

«Щомісяця ми проводимо акцію, щоби медіа було про це цікаво говорити, а читачам – цікаво читати. Ми завжди ретельно підбираємо час, щоби якомога більшій кількості людей було зручно взяти участь. Ми робимо це вже більше року, і інколи хочеться сказати, що ми не знаємо, що вже вигадати. Ми не хочемо, щоби це перетворювалося на однаковий ритуал. Ми б тоді приходили удвох-утрьох. Не було б медіа, ніхто б не дивився стріми. Але найголовніше, не було б імен цих людей, про яких ми говоримо щомісяця», – пояснила координаторка організації «КримSOS» Євгенія Андріюк.

andriyuk.jpg

Євгенія Андріюк // Громадське радіо/Михайло Драпак
Євгенія Андріюк
Громадське радіо/Михайло Драпак

На зустрічі багато людей не хочуть називати своє ім’я через міркування безпеки – їхні родичі та знайомі досі перебувають у Криму. Руслан Гуцул – учасник кримського автомайдана – прийшов на акцію, щоби нагадати про свого земляка із Сімферополя:

«Мій побратим по кримському автомайдану Василь Черниш зник ще 2014 року. Із того часу я не знаю про нього нічого. Хотілося б нагадати людям – і тут, і в Криму – про тих людей, які зникли там, які боролися там за Україну».

de_irvin2.jpg

Акція під посольством РФ "Де Ірвін?" // Громадське радіо/Михайло Драпак
Акція під посольством РФ «Де Ірвін?»
Громадське радіо/Михайло Драпак

Активіст визнає, що інформація про такі акції до Криму доходить складно – про неї частіше знають лише друзі учасників зустрічей. Усі інші якщо дізнаються, то випадково. Але, на думку Руслана Гуцула, важливо просто нагадати ув’язненим і зниклим, що про них пам’ятають.

de_irvin5.jpg

Акція під посольством РФ "Де Ірвін?" // Громадське радіо/Михайло Драпак
Акція під посольством РФ «Де Ірвін?»
Громадське радіо/Михайло Драпак

Акцію названо на честь Ервіна Ібрагімова – члена виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар і члена міського Меджлісу Бахчисарая. Його викрали із власного будинку у Бахчисараї 24 травня 2016 року. Із того моменту «КримSOS» щомісяця збирає людей під посольством РФ у Києві.

«Цю акцію ми проводимо вчотирнадцяте. Насправді, за місяць після того, як зник Ервін Ібрагімов, ми просто прийшли і вирішили заявити свою позицію, що треба його шукати, справу розслідувати. Відтоді минуло більше року, але ми щомісяця 23-25 числа проводимо таку акцію. Ми будемо ходити під російське посольство із такою акцією, допоки зниклі люди у Криму не будуть знайдені», – розповіла учасниця «КримSOS» Міла. 

Михайло Драпак, Громадське радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.
Facebook Twitter Google+