Слушать

За даними екзит-полу партія Ангели Меркель перемогла на виборах у Німеччині, - DW / Новости на Громадському радио

За даними екзит-полу партія Ангели Меркель перемогла на виборах у Німеччині, - DW

24 сентября 2017 - 19:09
За інформацією видання Deutsche Welle, партія Ангели Меркель - Християнсько-Демократичний союз перемагає на виборах з 32, 5%

Вибори до Бундестагу в Німеччині завершено. За прогнозом соціологів, перше місце посідає партія Меркель.

Одразу після закриття виборчих дільниць о 18:00 (19:00 за київським часом) оприлюднені прогнози соціологів щодо результатів виборів, складені на основі опитувань та перших підрахунків, — передає DW. Згідно із прогнозом інституту досліджень громадської думки Infratest-dimap, прохідний бар’єр долають шість політичних сил (у відсотках):

► блок Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз — 32,5%

► Соціал-демократична партія Німеччини — 20%

► «Альтернатива для Німеччини» — 13,5%

► Вільна демократична партія — 10,5%

► «Союз 90 / Зелені» —  9,5%

► Ліва партія — 9%

► Інші партії — менше 5%

Заступниця голови СДПН Мануела Швезіґ (Manuela Schwesig) після оприлюднення прогнозів щодо результатів виборів до Бундестагу заявила, що партія піде в опозицію. «Ми це зробимо», — зазначила вона в коментарі телеканалу ZDF. Згідно із прогнозом, СДПН отримує близько 20 відсотків голосів виборців, що більш ніж на п’ять відсотків менше, ніж на виборах 2013 року. Це — найгірший результат для соціал-демократів після Другої світової війни. 

Лідер списку правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» Александер Ґауланд (Alexander Gauland) заявив, що його політична сила чинитиме сильний тиск на канцлерку Анґелу Меркель. «Ми будемо переслідувати пані Меркель», — пообіцяв політик після оприлюднення прогнозів щодо результатів виборів до Бундестагу. Згідно з прогнозом, його партія отримує 13,5 відсотків та посідає третє місце, — повідомляє DW

Нагадаємо, по всій країні відкрилися близько 73 500 виборчих дільниць. Дільниці відкрилися о восьмій ранку і закрились о 18:00 за місцевим часом. Проголосувати на виборах мали право 61,5 мільйона громадян. Про те, як проходять вибори у Німеччині і хто обирає канцлера читайте тут

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.
Facebook Twitter Google+