Слушать

 Україна причетна до незаконного постачання зброї до Південного Судану, — Amnesty International / Новости на Громадському радио

Україна причетна до незаконного постачання зброї до Південного Судану, — Amnesty International

25 сентября 2017 - 17:40
Amnesty International заявила про причетність України до постачання зброї до Південного Судану, а в «Укрінмаш» заявляють, що поставок не було

Правозахисна організація Amnesty International опублікувала новий звіт, який «доводить» причетність України до постачання зброї до Південного Судану, яку там використовують для вбивств тисяч мирних жителів, йдеться у повідомленні організації на Facebook.

Як повідомляється, у 2014 році «Укрінмаш» підписав контракт з ОАЕ на поставку тисяч кулеметів, мінометів, РПГ і мільйонів боєприпасів до Південного Судану.

Український постачальник зброї «Укрінмаш»  підтвердив Громадському радіо підписання  контракту на постачання зброї до Південного Судану, проте заявив, що поставок не відбувалося. 

Зокрема, представник «Укрінмашу», який відмовився називатися, сказав у коментарі Громадському радіо, що контракт на постачання зброї до Південного Судану компанія дійсно підписувала у 2014 році. Він додав, що Організація Обєднаних націй не накладала ембарго на постачання зброї. Проте, як повідомив представник «Укрінмашу», контракт, пов’язаний із Південним Суданом не був виконаний через початок бойових дій в Україні. В «Укрінмаші» зазначили, що контракт не виконувався і виконуватися не буде.

У звіті Amnesty International зазначають: «Була укладена комерційна угода на суму 169 мільйонів доларів США, яка передбачала тисячі кулеметів, мінометів, ракетних гранат та мільйони боєприпасів». Зазначається, що документи, які переглянула Amnesty International, доводять, що компанія, яка базується в ОАЕ, уклала контракт на придбання цієї зброї для Міністерства оборони Південного Судану. А компанія OAE, у свою чергу, підписала угоду для забезпечення зброї з «Укрінмашем», що базується в Києві.

У Amnesty Internetional наголошують, що участь української державної компанії у постачанні зброї до Південного Судану суперечить Договору про торгівлю зброєю, підписанткою якого є Україна.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.
Facebook Twitter Google+