Слушать

Нардепи вимагатимуть перевірити закон про медреформу на відповідність Конституції

20 октября 2017 - 17:36
За словами нардепа Ігоря Шурми, зараз вже є достатня кількість людей, які готують подання до Конституційного Суду щодо цілої низки антиконституційних речей, які прописані в цьому законопроекті
Нардепи вимагатимуть перевірити закон про медреформу на відповідність Конституції / Новости на Громадському радио

Депутати готують звернення до Конституційного суду з вимогою перевірити відповідність закону про медреформу Конституції. Про це Громадському радіо розповів нардеп, член фракції Опозиційного блоку Ігор Шурма. Він був одним з трьох нардепів, які зареєстрували проект постанови про скасування прийняття в цілому закону «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Тепер, поки цей проект постанови не розглянуть, спікер парламенту Андрій Парубій не зможе підписати закон.

«Сьогодні вже є достатня кількість людей, які готують подання до Конституційного Суду щодо цілої низки антиконституційних речей, які прописані в цьому законопроекті. Я думаю таких депутатів 70 чи 80. На сьогодні вже є забагато для того, щоб подати подання», — сказав Ігор Щурма.

«Між першим та другим читанням не можна змінювати основної суті закону. По-перше, між першим та другим читанням поміняна сама назва закону. Якщо подивитися на назву закону, який виносився в залу на перше читання і на друге, то там є різниця. В одному випадку «фінансові гарантії щодо фінансування закладів», в другому — «фінансування послуг». Це перше. Друге — текст законопроекту між першим та другим читанням змінений на 80%. Більше того, створення Національної служби призведе в кінцевому результаті до скорочення та до закриття медичних закладів. Це призведе до звуження прав людей, які гарантовані 22 статтею Конституції. Наявність платних послуг суперечить 49 статті Конституції, яка гарантує безоплатну медичну допомогу в державних в комунальних закладах. 64 стаття Конституції не дозволяє звуження прав і свобод громадян», — пояснив нардеп.

Разом з там в Міністерстві спростовують інформацію, що законопроект щодо медреформи суперечить Конституції України. 

В МОЗ стверджують, що всі послуги, які оплачує держава, за лікування пацієнта, будуть оплачені на 100%, як цього вимагає Конституція.

«Згідно з медичною реформою, меддопомога завжди і в повному обсязі надається громадянам за рахунок коштів державного бюджету. На первинному рівні та в разі настання екстреної ситуації держава оплачуватиме 100% всього необхідного лікування та, що важливо, медикаментів згідно з деталізованим описом. Це покриватиме близько 80% усіх звернень за медичною допомогою», — йдеться в заяві.

Зазначається, що на вторинному і третинному рівнях держава гарантує 100% оплату медичної допомоги та інших медичних послуг та лікарських засобів, що входять до лікування та визначені програмою медичних гарантій.

«Законопроект не передбачає стягнення з громадян жодної плати за необхідну їм медичну допомогу», — наголошують в Міністерстві охорони здоров’я.

Читайте також: Медреформа: чуда не буде. Що чекає на українців з 2018 року?

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.
Facebook Twitter Google+