Слушать

Українця, якому загрожує смертна кара в Ірані, можуть обміняти / Новости на Громадському радио

Українця, якому загрожує смертна кара в Ірані, можуть обміняти

12 мая 2018 - 17:12
Наразі затриманий Андрій Новічков очікує на вирок суду

Українця Андрія Новічкова, якому в Ірані загрожує смертна кара, можуть обміняти на іранського громадянина, затриманого в Україні. Про це в коментарі Громадському радіо розповів керівник проектів одеської доброчинної організації «Фонд допомоги моряками «Ассоль» Андрій Шевченко.

«За попередньою інформацією, в Україні затримали громадянина Ірану, який, можливо, є родичем когось із правління. Іранська влада пропонувала його обміняти», — пояснив Шевченко.

Він розповів також про обставини інциденту, після якого Андрія Новічкова звинуватили у вбивстві.

«На судні стався нещасний випадок — один з моряків випав за борт. Всі команда — громадяни Ірану, іншу національність серед них має лише Андрій. Незважаючи на те, що Андрій брав активну участь у всіх діях, що мають проводитися у таких випадках, його звинуватили у смерті моряка», — прокоментував Андрій Шевченко.

Він додав, що у Новічкова є приватний адвокат. Окрім цього,українець вже не перебуває в СІЗО.

«Він справді знаходився у в’язниці, потім його випустили, деякий час він жив у хостелі. Зараз він не перебуває у в’язниці», — пояснив Шевченко.

З родичів в Андрія Новічкова в Україні залишилася бабуся Олена Вірановська. Вона розповіла, що наразі питанням проживання та місця ночівлі для Андрія на час очікування вироку суду займається підрозділ МЗС в Ірані.

«Вони зараз шукають всі варіанти, щоб йому було, де жити, щоб він не повертався до СІЗО», — сказала жінка.

Вона також розповіла, що слідчого, який вів справу Андрія, пізніше змінили. А новому слідчому потрібно три місяці, щоб ознайомитися з матеріалами справи.

Андрій Шевченко коментує: наразі не відомо, скільки потрібно буде чекати на вирок суду.

«Ситуація ускладнена тим, що у консула немає повноважень вмішуватися в судову систему іншої країни. Але родичі загиблого відмовилися від будь-яких претензій», — зазначив Шевченко.

Нагадаємо, українського моряка Андрія Новічкова в Ірані звинувачують у вбивстві колеги. На сайті Президента опублікована петиція із закликом захистити українця. Автор петиції Микола Олєсов зазначає, ця справа триває вже понад рік.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.
Facebook Twitter Google+