Слушать

Вперше за весь час війни я прокинулася не від вибухів, а від будильника, - жителька Волновахи

16 февраля 2015 - 16:16
Facebook Twitter Google+
Ситуація на Донбасі залишається складною. Бойовики не дотримуються перемир'я і вже декілька разів відкривали вогонь. Але жителі Волновахи радіють і такому
Вперше за весь час війни я прокинулася не від вибухів, а від будильника, - жителька Волновахи / Программы на Громадському радио

IMGS7891Ситуація на Донбасі залишається складною. Бойовики не дотримуються перемир’я і вже декілька разів відкривали вогонь. Але жителі Волновахи радіють і такому. Та українські бійці не вірять, що домовленості будуть виконуватися, тому й далі займаються військовими навчаннями. 

“Сьогодні нарешті вперше за весь час війни я прокинулася не від вибухів, а від будильника. На щастя, сьогодні весь день було тихо. Ну десь там щось терористи стріляли, але в нашу сторону пострілів не було. І це дуже радує. Єдиний день, що в нас такий вийшов вихідний.

Своїми враженнями поділилася волонтерка з міста Волновахи Донецької області Олена Мокренчук. Ще декілька днів тому в цьому районі велися активні бойові дії, оскільки за декілька кілометрів від райцентру Волноваха знаходиться блок-пост української армії.

Бійці третього механізованого батальйону розказують, що саме на цю ділянку протягом минулого тижня влучило близько 50 снарядів. Втім, ніхто з них вірить у те, що це перемир’я надовго — коментував командир батальону підполковник Валерій Гузь.

IMGS8134Сьогодні на нашій ділянці жодного пострілу не було, ні з нашого боку, ні з боку противника. Я не політик, але скажу свою думку стосовно того, що, якщо в Дебальцево йдуть бої, то рано чи пізно вони докотяться до наших позицій. Тобто на постійне перемир’я я не розраховую. Найбільш, хто хоче миру, це військовий, кожен солдат, що знаходиться на передовій ліній, перш за все мріє про те, щоб війна закінчилась, але це не значить, що він кине позиції й піде додому. В будь-який момент кожен з цих бійців готовий до того, щоб вести бій.

Поки перемир’я ми організовуємо заняття по бойовій підготовці, звертаємо увагу на військову дисципліну. Це два основних питання. І третє, це дати відпочити особовому складу за рахунок відпусток”.

Я нагадаю, в результаті Мінської зустрічі з 15 лютого оголошено режим припинення вогню. За добу бойовики вже декілька разів порушили угоду.

Репортаж Юрія Луканова з Волновахи для Громадського радіо.

Програма «Хроніки Донбасу» на Громадському радіо підтримана Канадським фондом місцевих ініціатив.

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.