Слушать

Экс-зам Махницкого Голомша судится, чтобы восстановиться в должности

13 февраля 2016 - 16:52
Facebook Twitter Google+
Бывший военный прокурор, экс-заместитель генпрокурора Украины Олега Махницкого Николай Голомша намерен восстановиться в должности в ГПУ и раздумывает, идти ли в большую политику
Экс-зам Махницкого Голомша судится, чтобы восстановиться в должности  / Программы на Громадському радио

Также Голомша объяснил, почему при нем не были расследованы громкие дела — о преступлениях против Майдана, «вышках Бойко», дела об убийствах Георгия Гонгадзе и Вячеслава Черновола, и другие.

mykola_golomsha_0.jpg

Николай Голомша / «Громадське радио»
Николай Голомша

Михаил Кукин: В жовтні 2014 року вас звільнили за люстрацією?

Николай Голомша: Після приходу Яреми я одразу був виведений поза штат. На моє місце був призначений інший перший заступник генпрокурора. З червня по жовтень я перебував у підвішеному стані. А в жовтні мене Ярема звільнив незаконно. Він знав, що я маю юридичні факти конфлікту з режимом Януковича, мене труїли, тому що я організовував розслідування кримінальних справ про отруєння Ющенка, вбивство Чорновола, Гонгадзе.

Ирина Ромалийская: Дела об убийствах Гонгадзе и Черновола так до логического конца и не доведены.

Николай Голомша: В 2007 році, коли мені ввірили розслідування кримінальної справи, за півтора місяця ми знайшли Пукача, арештували, знайшли голову Гонгадзе. Потім в мене справу забрали.

Я думаю, що ми могли її завершити. Тому що ми її розкрили ще, в принципі, у кінці 2004 року. Ми вже знали, хто, що і як. Інформація уже була в органах внутрішніх справ і прокуратурі.

А щодо Чорновола, то ми розкрили цей злочин. Ми встановили, що В’ячеслава Максимовича добивали кастетом у потилицю, і це криміналіст встановив. Коли я почав розкручувати, порушив кримінальну справу проти представників міліції за фальсифікацію доказів, порушили справу стосовно експерта, який не брав участі у розтині трупа, а підписував акт, порушив справу за вбивство основного свідка, якого отруїли.

Тоді в мене одночасно забрали всі справи. І по Івасюку, до речі. Ми встановили, що він був повішаний мертвим.

Михаил Кукин: Чому нинішня влада не доводить справи до логічного фіналу?

Николай Голомша: Накопичення інших пріоритетів, відсутність досвіду і професійних кадрів не дають охопити все, що повинно бути охоплено.

Михиал Кукин: О Майдане. Мы так и не понимаем, кто стрелял. За три месяца на должности что вам удалось?

Николай Голомша: У прокуратурі є поняття як розподіл обов’язків. Я, як перший заступник, відповідав за кадри, за організацію роботи. Ми внесли до реєстру 2,5 тисячі кримінальних проваджень по режиму Януковича щодо розкрадання бюджетних коштів, розкрили схеми за допомогою журналістів. Організацію роботи по розслідуванням вбивств на Майдані я не займався.

Я вважаю, що після Революції гідності лишилося чимало людей, призначених в основному Пшонкою. Звісно, ми відчували гальмування. ГПУ вдалось швидше очиститись від старих кадрів, ніж оперативним підрозділам — з цього боку також був спротив.

Олега Махніцького зняли безпідставно. Була нормальна робота. 2,5 тисячі кримінальних проваджень щодо режиму Януковича, заряжено все на розкриття вбивств Небесної стоні.

Михаил Кукин: Махніцького неодноразово звинувачували в тому, що при ньому закрилася вправа по «вишках Бойко».

Николай Голомша: Я почав займатися цією темою, коли прийшов в лютому на посаду. Але коли я підняв матеріали, виявилося, що справа опинилася в Криму. Її заховали представники Януковича, вивезли її туди. Я говорив, що ми відновлюємо.

Ми ставили питання про поновлення і розслідування. У тримісячний термін ми це робили. Я вважаю, що пан Ярема повинен був замість тренування у кадровій політиці, призначаючи людей «під себе», розуміти, що в прокуратурі теми треба доводити до логічного завершення. Тому що звільнення людей відразу ставило гальмо в розслідуваннях: людям новим потрібно було вивчити все, справа зависала.

Михаил Кукин: Ви казали, що вас люстрували незаконно. Ви намагались подати позов до суду?

Николай Голомша: Я подав до суду. Справу зупинено у зв’язку з тим,що Конституційний суд прийняв до розгляду відповідне звернення голови Верховного суду. Але я впевнений, що правова позиція моя обґрунтована. Закон про люстрацію передбачає звільнення за дотриманням всіх принципів права. Перехідні положення не мають сили над нормами права. Їх окремо застосовувати неможна. Мене було звільнено за командою Яреми.

Ирина Ромалийская: Вы намерены восстановиться?

Николай Голомша: Я вважаю, що кожна гідна людина повинна відстоювати свої права. Я вважаю, що має бути законне рішення. Як я поступлю далі – то питання моє. Але я буду відновлюватися на посаді першого заступника.

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.