Слушать

«Фильмы запрещают из-за актеров, которые поддерживают политику Путина», – К. Котенко

24 декабря 2015 - 17:33
Facebook Twitter Google+
С Катериной Котенко, членом Национального совета по вопросам радио и телевещания говорим о запрете трансляции советского новогоднего фильма «Ирония судьбы или с легким паром»
«Фильмы запрещают из-за актеров, которые поддерживают политику Путина», – К. Котенко / Программы на Громадському радио

 

kateryna_kotenko_0_0_0.jpg

Катерина Котенко / Громадське радіо
Катерина Котенко
Котенко пояснила, что фильм попал под запрет из-за того, что в его производстве была задействованы российские актеры, которые попали в список деятелей культуры РФ, которые поддерживают аннексию Крыма и  действия Путина на Востоке Украины. Это список размещен на сайте Нацсовета. В то же время она признала, что механизм до конца не отработан. И необходимо время, чтобы утрясти все моменты.  

Ирина Соломко: Вы слышали мнения молодых людей, которые не считаю, что у фильме «Ирония судьбы» есть что-то зазорное.

Катерина Котенко: Давайте поділимо цю тему на 2 підтеми. Ситуація перша: яким чином взагалі можна забороняти чи не забороняти фільми. Існує Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, яка слідкує за тим, що є в ефірі телеканалів і радіостанцій.

Слідкує за тим, що канали і радіостанції рухались згідно із законодавством. Є окремо Держкіно – це окрема інституція, яка видає прокатні посвідчення, тобто є умовний дозвіл на існування фільмів, які потім з’являються в ефірі. Зараз за новопринятим законом Держкіно може відмовити у цьому дозволі. Одним з критеріїв є те, що один з учасників фільму є та фізична особа, що включена до переліку заборонених осіб до трансляції. З цим переліком взагалі ситуація не зрозуміла, бо юридично він нічим не закріплений.

Зараз є цей перелік заборонених осіб, який згідно з закону складає Мінкульт на підставі звернень РНБО, СБУ та Нацради з питань телебачення.

Ирина Соломко: Как много было выдано предупреждений каналам за то, что они нарушали условия проката?

Катерина Котенко: У нас ще не було би випадку, в якому ми б виявили фільм, який транслюється на каналі, який би мав анульоване прокатне посвідчення, в тому числі через наявність людей в цьому списку. Санкцій з цього приводу ми ще не застосовували, але теоретично, санкції можуть бути: попередження телеканалу, штраф та звернення до суду.

Такого в практиці ще не було, але закон діє недавно.

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.