Горбатюк: окончательной информации о розыске Иванющенко Интерполом нет

29 апреля 2016 - 17:59
Facebook Twitter Google+
ГПУ обратилось в Печерский суд по поводу повторного задержания и ареста Юрия Иванющенко, однако коллегия этого суда заявила самоотвод всего состава судей

Об этом «Громадському радио» по телефону рассказал Сергей Горбатюк, начальник управления специальных расследований ГПУ

Ирина Ромалийская: Находится ли Юрий Иванющенко в розыске Интерпола? И давали вы новое представление в суд после отмены судом Днепровского района решения о его розыске?

Сергей Горбатюк: Дійсно після скасування Дніпровським районними судом рішення про затримання і доставку і скасування розшуку, наші слідчі винесли постанову про оголошення розшуку, і ми звернулись повторно до Печерського районного суду щодо затримання і доставки Юрія Іванющенка. Також паралельно оскаржили рішення Дніпровського районного суду.

Однак колегією Печерського суду заявлено самовідвід всього складу суддів і направлено питання щодо визначення підсудності до апеляційного суду. Це сталося два тижні тому, відразу через днів 5 після винесення рішення Печерським судом.

Щодо розшуку – щоб зняти особу з розшуку, Інтерпол повинен надати запит до відповідних державних органів нашої країни, чи дійсно один з необхідних документів, які подаються країною для розшуку особи Інтерполом,  скасовано. Нам такого документа не надходило. А ми очікуємо від апеляційного суду рішення щодо нашого клопотання про затримання і доставку.

Ірина Ромалийская: То есть, решение Интерполом еще не принято и Иванющенко еще находится в розыске?

Сергей Горбатюк: Я сподіваюсь, що так, тому що була інформація, що адвокати Іванющенко завезли рішення Дніпровського суду в Інтерпол. Але практика співпраці з Інтерполом свідчить про те, що вони направляють запит, якщо інформація надходить не від державних органів.

Ирина Ромалийская: Апелляционный суд еще должен определить подсудность или уже рассмотреть по сути ваше ходатайство?

Сергей Горбатюк: Визначити підсудність. Або сказати, що Печерський суд неправомірно виніс самовідвід, або погодитись призначити інший суд, хоча, на мою думку, підстав на це немає.

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.