Слушать

Может ли Украина обойтись без российского газа?

26 ноября 2015 - 23:01
Facebook Twitter Google+
Комментирует Богдан Соколовський, эксперт энергорынка, в 2008-2010 гг. — уполномоченный президента Украины по международным вопросам энергобезопасности
Может ли Украина обойтись без российского газа? / Программы на Громадському радио

52cff9b4b4949_0_0_0.jpeg

Богдан Соколовский
Богдан Соколовский

Ірина Славінська: Прокоментуйте доручення уряду до «Нафтогазу України» припинити імпорт газу із Російської Федерації.

Богдан Соколовский: Відомо про доручення «Нафтогаз України» припинити імпорт газу із РФ. Ми споживаємо приблизно 20 млрд. кубів газу. У 2015 році ми експортували ще 22. Якщо ми, зі слів Яценюка, скоротили споживання газу на 20%, то це означає, що Україна використає 34 млрд. кубів газу у 2016 році. Тобто, ми маємо імпортувати приблизно 14 млрд. кубів газу, а є домовленість по малому реверсу із Заходу поставляти 14.5 млрд газу.

Тобто, можна обійтися без російського газу наступного року. Якщо не відбудеться того, про що говорив прем’єр, що ми маємо обійтися без російського газу, то за 2016 рік потрібно реалізувати ідею газовиків про великий реверс. Саме він би дозволив нам забезпечити до 10 млрд кубів імпорту газу із Заходу. Це більше, ніж достатньо для України. Якщо не буде ні того, ні іншого, то розмови про життя без російського газу залишаться міфами.

Лариса Денисенко: А раптом може статися така ситуація, що у 2016 році Україна буде потребувати більше газу, ніж ми спожили у 2015 році?

Богдан Соколовский: Такий проект реалізувати реально, тобто, зробити великий реверс, так як, підтвердили газовики, які в цьому розбираються, що потрібно десь 4-6 місяців. 14,5 за малим реверсом, який сьогодні є ми можемо імпортувати із Заходу. Ну а з Росії не варто цього робити, тому що я не знаю жодної країни, яка б співпрацювала із агресором.

Ірина Славінська: Чи може це рішення вплинути на життя українців, наприклад, на суми в квитанціях за комунальні послуги?

Богдан Соколовский: Тарифи, які встановив Уряд, були б нормальними, якби у нас були більші зарплати. У такому разі тарифи явно зависокі. Хоча, не досягають того рівня, який встановлений у Європі.

Ірина Славінська: Активісти неодноразово говорили про якість газу, про те, що він недостатньо якісний, недостатньо калорійний. Що ми знаємо про якість газу, який має тепер Україна?

Богдан Соколовский: Говорять, але ніхто не довів того, що якість газу гірша, ніж була раніше. Якщо подивитися контракт по газу за 2009 рік, то там дуже добре описана якість газу. Ми в Україні не можемо перевірити, яка якість газу. Цього ніхто не каже достовірно. Ніхто не йде до суду.

Если Вы обнаружили ошибку, выделите ее и нажмите Ctrl + Enter.