Андрій Куликов //

Андрій
Куликов

Голова правління ГО «Громадське радіо». Професійний радіо- та телеведучий, перекладач. Веде щоденне ток-шоу «Громадська хвиля»

«Громадянська позиція журналіста полягає у дотриманні професійних журналістських стандартів. Тільки так ми зробимо найбільшу послугу суспільству»

За освітою спеціаліст з міжнародних відносин/референт-перекладач англійської мови. Після закінчення 1979 року Київського державного університету Андрій не міг знайти роботу за спеціальностями і зрештою написав кілька матеріалів для київської газети «The News from Ukraine». Проба пера перетворилася на 13 років співробітництва в якості кореспондента, завідувача відділу та заступника головного редактора видання.

Захоплення радіо почалося для Андрія у 14 років, коли його бабуся Ніна Савицька, дикторка Українського радіо, знайшла для нього на ламповому радіоприймачі програму білоруською мовою. Хто б міг тоді подумати, що 1992 року Андрій стане продюсером, а згодом старшим продюсером Української служби радіо ВВС у Лондоні.

1996 року професійна діяльність Андрія розширилися й до телебачення: він почав працювати у ММЦ-Інтерньюз у Києві, в Телевізійній Службі Новин на каналі «1+1», на Новому каналі, а з 2000 року поєднував роботу над авторською програмою «Нічна драматургія» на каналі СТБ з поверненням на радіо Української служби ВВС у Лондоні.

Він і надалі реалізовуватиме себе у кількох ролях: як ведучий програми «Свобода слова» на каналі ICTV та автор музичної програми «Пора року» на Радіо «Ера FM», як експерт проекту ЄС «Розвиток медіа-навичок» та викладач у Київському інституті журналістики та Маріупольському державному університеті. 

Кілька разів був лауретом премії «Телетріумф» як ведучий і у складі команди програми «Свобода слова».

У 2013 році Андрій став одним з співзасновників «Громадського радіо», розвитку якого зараз і приділяє багато уваги вже як голова правління ГО «Громадське радіо». Веде активну журналістську діяльність.

До того ж Андрій має неабиякий досвід в літературі та художньому перекладі: є автором багатьох (неопублікованих) творів та (опублікованих) перекладів з російської на українську і з української на англійську. Переклав англійською з української мистецтвознавчу монографію академіка Ольги Петрової.

Брав участь у запису альбому «70/80: класика року в українському стилі» київського гурту «Кам’яний гість» (це йому належать переклад тексту, вигуки, тупіт та спецефекти у пісні «Бо кохаю» («Coz I Love U» групи «Slade»).

Пише та публікує псевдонаукові розвідки як Андрон Довготелесий. Також інколи користується псевдонімом Андрій Савицький (у пам’ять про бабусю).

Мріє бути естрадним конферансьє і докладає спорадичних зусиль до здійснення цієї мрії.

Випуски автора

 Марафон 10101010 //
20 липня 2017 - 13:02
На що будуть витрачені гроші, зібрані на благодійному марафоні 10-10-10-10, і як проконтролювати, щоби не було зловживань цими грошима, розповість співзасновник ГО «Свіжа кров» Валентин Десятник
 Павло Кравчук // Громадське радіо
20 липня 2017 - 12:15
На сім найпоширеніших складних запитань українців щодо безвізу дасть точні відповіді Павло Кравчук з ініціативи «Європа без бар’єрів»
 Михайло Гончар // Громадське радіо
20 липня 2017 - 11:36
Кабінет Міністрів не дозволив НАК «Нафтогаз» збільшити тарифи на газ для населення - ознака наближення виборів чи знайдено приховані резерви?
 Анастасія Дєєва // Громадське радіо
20 липня 2017 - 11:01
Заступниця міністра МВС Анастасія Дєєва розповіла про підсумки початку роботи програми «Поліна» — мережі поліцейських проти домашнього насильства
 Антон Марчук // Громадське радіо
20 липня 2017 - 10:20
«Має бути впроваджений важливий пункт в законі про запобігання корупції – це зовнішній незалежний аудит НАЗК, за результатами якого можна буде звільнити керівництво НАЗК»
Пора року //
18 липня 2017 - 19:06
У програмі, в основному, музичні записи, надіслані на адресу rock@hromadskeradio.org