Олег Шинкаренко /

Олег
Шинкаренко

Журналіст, письменник та перекладач. На «Громадському радіо» веде подкаст «Філософський барабан»

«Я хотів би, щоб «Громадське радіо» більше випускало програм, які не мають безпосереднього стосунку до новин та навколишньої реальності.  Саме це й має відрізняти його від більшості радіо-продукції, яку випускають в Україні»

Олег закінчив Запорізьку інженерну академію (має диплом інженера з автоматики та контрольно-вимірювальних приладів). Другу вищу освіту разом з дипломом перекладача з англійської здобув у Класичному приватному університеті.

Деякий час після академії Олег працював за спеціальністю. У той же час став дописувачем кількох місцевих видань та з 2006 року цілком переключився на журналістику.

У 2008 році Олег переїхів до Києва. Матеріали Олега друкувалися у газетах «Дело» та «Вечірні вісти», виходили на телебаченні (у програмі «Наші гроші» на телеканалі ZIK), в багатьох відомих українських та міжнародних онлайн-виданнях. Він також займався редагуванням сайту літературного конкурсу «Коронація слова», знімав відеоматеріали щодо  мас-медіа, свободи слова, порушень прав громадян з боку органів влади для проекту ВідеоТеКа сайту Телекритика.

Окрім цього досвіду журналістської майстерності йому додало навчання у Міжнародній Академії Журналістики (Intajour) у Гамбурзі.

З 2013 року працює на «Громадському радіо».

Любить писати прозу (наразі працює над наступним романом «Большиє Чєрві»), займатися відеодизайном, зйомкою та монтажем, записувати за допомогою комп’ютера пісні, які виконує на багатьох музичних інструментах. 

«Колись я записав нецікавий і на перший погляд абсолютно непотрібний подкаст про затримку пенсій біженцям із зони АТО. Якимось дивом сталося так, що пенсії вони отримали через тиждень після виходу подкасту (не думаю, що тут був хоч якийсь мій вплив). І після цього вони декілька разів дзвонили мені із подяками, а також, судячи з усього дали мій телефон іншим біженцям, бо вони дзвонили мені і просили розібратися із виплатою допомоги для дітей»

Ознайомитися з доробками Олега:

Випуски автора

abetka baner // Громадське Радіо
17 жовтня 2017 - 09:41
Шлюбний контракт в Україні - досі підписують одиниці. Саме тому розподіл майна після розлучення перетворюється на квест. Правозахисники на Громадському радіо радять, як його подолати.
abetka baner // Громадське Радіо
10 жовтня 2017 - 09:00
Міністерство охорони здоров’я опублікувало новий реєстр препаратів з урядової програми "Доступні ліки". А чи справді вони доступні? І для кого? Про це розповідають правозахисники.
 погром в Лощинівці // legalspace.org
05 жовтня 2017 - 12:21
25 вересня суд Приморського району Одеси виніс рішення поновити кримінальне провадження щодо бездіяльності Нацполіції під час ромських погромів у селі Лощинівка, яке у липні закрила прокуратура
abetka baner // Громадське Радіо
04 жовтня 2017 - 11:14
Україна пообіцяла земельні ділянки учасникам АТО, але чиновники не поспішають їх виділяти. Як вирішити цю проблему, радять правозахисники.
abetka baner // Громадське Радіо
26 вересня 2017 - 19:31
Росія та керовані нею бойовики "ДНР" та "ЛНР" утримують в заручниках українських громадян. Вони потрібні їм для шантажу та політичної гри. Як же припинити цю практику? Відповідь мають правозахисники.
abetka baner // Громадське Радіо
19 вересня 2017 - 12:34
Чи потрібні мешканцям "ОРДЛО" легальні українські документи? Чи визнаються на території України документи, видані терористами? Про це слухайте на Громадському Радіо у 52 випуску "Правової абетки".