Олег Шинкаренко /

Олег
Шинкаренко

Журналіст, письменник та перекладач. На «Громадському радіо» веде подкаст «Філософський барабан»

«Я хотів би, щоб «Громадське радіо» більше випускало програм, які не мають безпосереднього стосунку до новин та навколишньої реальності.  Саме це й має відрізняти його від більшості радіо-продукції, яку випускають в Україні»

Олег закінчив Запорізьку інженерну академію (має диплом інженера з автоматики та контрольно-вимірювальних приладів). Другу вищу освіту разом з дипломом перекладача з англійської здобув у Класичному приватному університеті.

Деякий час після академії Олег працював за спеціальністю. У той же час став дописувачем кількох місцевих видань та з 2006 року цілком переключився на журналістику.

У 2008 році Олег переїхів до Києва. Матеріали Олега друкувалися у газетах «Дело» та «Вечірні вісти», виходили на телебаченні (у програмі «Наші гроші» на телеканалі ZIK), в багатьох відомих українських та міжнародних онлайн-виданнях. Він також займався редагуванням сайту літературного конкурсу «Коронація слова», знімав відеоматеріали щодо  мас-медіа, свободи слова, порушень прав громадян з боку органів влади для проекту ВідеоТеКа сайту Телекритика.

Окрім цього досвіду журналістської майстерності йому додало навчання у Міжнародній Академії Журналістики (Intajour) у Гамбурзі.

З 2013 року працює на «Громадському радіо».

Любить писати прозу (наразі працює над наступним романом «Большиє Чєрві»), займатися відеодизайном, зйомкою та монтажем, записувати за допомогою комп’ютера пісні, які виконує на багатьох музичних інструментах. 

«Колись я записав нецікавий і на перший погляд абсолютно непотрібний подкаст про затримку пенсій біженцям із зони АТО. Якимось дивом сталося так, що пенсії вони отримали через тиждень після виходу подкасту (не думаю, що тут був хоч якийсь мій вплив). І після цього вони декілька разів дзвонили мені із подяками, а також, судячи з усього дали мій телефон іншим біженцям, бо вони дзвонили мені і просили розібратися із виплатою допомоги для дітей»

Ознайомитися з доробками Олега:

Випуски автора

Abetka banner //
15 січня 2018 - 10:29
Банки стягують заборгованість з переселенців за заочними рішеннями суду. Іноді йдеться про сотні тисяч гривень. Як захиститися від зловживань, розповідають правозахисники.
Abetka banner //
10 січня 2018 - 09:00
Що таке фізична ідентифікація, і чому пенсіонерам з тимчасово непідконтрольних територій відмовляють у виплаті пенсій та державної допомоги? Про це на Громадському радіо розповідають правозахисники.
Правова Абетка: Презумпція невинуватості //
02 січня 2018 - 14:16
Як змусити керівництво шкіл пристосувати їхні приміщення для дітей з інвалідністю та особливими потребами? Про це на Громадському радіо розповідають правозахисники.
Правова Абетка: Презумпція невинуватості //
26 грудня 2017 - 11:21
Незрячі люди нездатні побачити, які документи вони підписують. Цим користуються шахраї. Як же запобігти обману та зберегти правосуб'єктність таких людей? Про це слухайте на Громадському радіо.
abetka baner //
18 грудня 2017 - 16:05
Депутати збираються змінити правила обліку домашніх та безпритульних тварин. Це необхідно, бо бродячих псів забагато, а домашні часто неконтрольовані, але чи всі готові платити за це?
baner //
11 грудня 2017 - 09:00
В Україні є багато перешкод для отримання громадянства. Правозахисники вважають: його надання - це часто політичне рішення, і пояснюють, як швидше отримати паспорт із тризубом.