Олег Шинкаренко //

Олег
Шинкаренко

Журналіст, письменник та перекладач. На «Громадському радіо» веде подкаст «Філософський барабан»

«Я хотів би, щоб «Громадське радіо» більше випускало програм, які не мають безпосереднього стосунку до новин та навколишньої реальності.  Саме це й має відрізняти його від більшості радіо-продукції, яку випускають в Україні»

Олег закінчив Запорізьку інженерну академію (має диплом інженера з автоматики та контрольно-вимірювальних приладів). Другу вищу освіту разом з дипломом перекладача з англійської здобув у Класичному приватному університеті.

Деякий час після академії Олег працював за спеціальністю. У той же час став дописувачем кількох місцевих видань та з 2006 року цілком переключився на журналістику.

У 2008 році Олег переїхів до Києва. Матеріали Олега друкувалися у газетах «Дело» та «Вечірні вісти», виходили на телебаченні (у програмі «Наші гроші» на телеканалі ZIK), в багатьох відомих українських та міжнародних онлайн-виданнях. Він також займався редагуванням сайту літературного конкурсу «Коронація слова», знімав відеоматеріали щодо  мас-медіа, свободи слова, порушень прав громадян з боку органів влади для проекту ВідеоТеКа сайту Телекритика.

Окрім цього досвіду журналістської майстерності йому додало навчання у Міжнародній Академії Журналістики (Intajour) у Гамбурзі.

З 2013 року працює на «Громадському радіо».

Любить писати прозу (наразі працює над наступним романом «Большиє Чєрві»), займатися відеодизайном, зйомкою та монтажем, записувати за допомогою комп’ютера пісні, які виконує на багатьох музичних інструментах. 

«Колись я записав нецікавий і на перший погляд абсолютно непотрібний подкаст про затримку пенсій біженцям із зони АТО. Якимось дивом сталося так, що пенсії вони отримали через тиждень після виходу подкасту (не думаю, що тут був хоч якийсь мій вплив). І після цього вони декілька разів дзвонили мені із подяками, а також, судячи з усього дали мій телефон іншим біженцям, бо вони дзвонили мені і просили розібратися із виплатою допомоги для дітей»

Ознайомитися з доробками Олега:

Випуски автора

Правова Абетка //
16 липня 2018 - 10:01
До травня 2018 року в Україні зафіксовано 5764 випадки ВІЛ, з них 783 дитини. Більшість з цих людей скоро зіштовхнуться із дискримінацією. Як захистити їхні права, слухайте на Громадському радіо.
Постер ФБ Парадокси перукаря та перукарні //
08 липня 2018 - 11:22
Коли Надія Савченко пообіцяла обстріляти парламент, одні почули тут парадокс, а інші сприйняли серйозно. Що ж таке парадокс і для чого він потрібний? Про це слухайте у свіжому Філософському Барабані.
Правова Абетка //
07 липня 2018 - 11:47
Олег Сенцов 55 днів голодує у російській в'язниці. Поки що його не годують примусово. Але в Україні примусове годування давно схвалили депутати. Чи можна його уникнути або поскаржитись до суду?
Abetka banner //
28 червня 2018 - 09:20
Чому проблему корупції не можна вирішити за допомогою вже існуючих судів? Чому на створенні антикорупційного суду наполягає МВФ? Про це на Громадському радіо розповідає суддя Верховного суду.
Abetka banner //
21 червня 2018 - 09:20
Раніше право на свободу мирних зібрань в Україні порушувала влада, а тепер - анонімні погромники. Що можна зробити для відновлення своїх прав, радять юристи .
Правова Абетка: Таємниця слідства //
14 червня 2018 - 09:20
Російські катера ФСБ регулярно зупиняють в Азовському морі комерційні суда компаній, які співпрацюють з Україною. Що може зробити Україна? Про це на Громадському радіо розповідають юристи.