Олег Шинкаренко //

Олег
Шинкаренко

Журналіст, письменник та перекладач. На «Громадському радіо» веде подкаст «Філософський барабан»

«Я хотів би, щоб «Громадське радіо» більше випускало програм, які не мають безпосереднього стосунку до новин та навколишньої реальності.  Саме це й має відрізняти його від більшості радіо-продукції, яку випускають в Україні»

Олег закінчив Запорізьку інженерну академію (має диплом інженера з автоматики та контрольно-вимірювальних приладів). Другу вищу освіту разом з дипломом перекладача з англійської здобув у Класичному приватному університеті.

Деякий час після академії Олег працював за спеціальністю. У той же час став дописувачем кількох місцевих видань та з 2006 року цілком переключився на журналістику.

У 2008 році Олег переїхів до Києва. Матеріали Олега друкувалися у газетах «Дело» та «Вечірні вісти», виходили на телебаченні (у програмі «Наші гроші» на телеканалі ZIK), в багатьох відомих українських та міжнародних онлайн-виданнях. Він також займався редагуванням сайту літературного конкурсу «Коронація слова», знімав відеоматеріали щодо  мас-медіа, свободи слова, порушень прав громадян з боку органів влади для проекту ВідеоТеКа сайту Телекритика.

Окрім цього досвіду журналістської майстерності йому додало навчання у Міжнародній Академії Журналістики (Intajour) у Гамбурзі.

З 2013 року працює на «Громадському радіо».

Любить писати прозу (наразі працює над наступним романом «Большиє Чєрві»), займатися відеодизайном, зйомкою та монтажем, записувати за допомогою комп’ютера пісні, які виконує на багатьох музичних інструментах. 

«Колись я записав нецікавий і на перший погляд абсолютно непотрібний подкаст про затримку пенсій біженцям із зони АТО. Якимось дивом сталося так, що пенсії вони отримали через тиждень після виходу подкасту (не думаю, що тут був хоч якийсь мій вплив). І після цього вони декілька разів дзвонили мені із подяками, а також, судячи з усього дали мій телефон іншим біженцям, бо вони дзвонили мені і просили розібратися із виплатою допомоги для дітей»

Ознайомитися з доробками Олега:

Випуски автора

Рибалка на озері Качиному // Громадське Радіо
21 квітня 2018 - 09:00
Депутати Київради вирішили віддати під забудову озеро Качине на Позняках. Мер Кличко погодився, що будувати багатоповерхівку на перетині вулиць Здолбунівської та проспекту Григоренка цілком нормально.
abetka baner // Громадське Радіо
19 квітня 2018 - 15:26
Порошенко заявляв, що Україна має 7% окупованих територій. Як же відвідувати ці області безпечно і легально, не маючи проблем із законом? Про це розповідають юристи на Громадському радіо.
abetka baner // Громадське Радіо
10 квітня 2018 - 12:47
Цукерберг забанив вас на Facebook? Щодня це відбувається із мільйонами користувачів. Значно гірше, якщо вас вирішать забанити за неправильну картинку українські правоохоронці, і це також трапляється.
abetka baner // Громадське Радіо
04 квітня 2018 - 11:29
Якщо людина йде служити за контрактом, то роботодавець має зберегти не лише робоче місце, але й виплачувати зарплатню. Але деякі вирішують на цьому зекономити. Юристи радять, як із цим боротися.
PA poster //
30 березня 2018 - 10:00
У психоневрологічних диспансерах України тримають дітей у клітках та годують на 16 гривень в день. Як захистити права тих, хто ніколи не бачив норми? Про це слухайте на Громадському радіо.
abetka baner // Громадське Радіо
21 березня 2018 - 10:07
В Україні мешкає близько сотні тисяч вірмен, більшість - в Донецькій області. Чи має держава надавати їм можливість навчатися російською мовою? Правозахисники пояснюють тонкощі мовного законодавства.