Слухати

ООН вимагає перезапустити обрання Уповноваженого з прав людини, — Крикливенко

19 липня 2017 - 20:25
Парламент про цей лист не повідомляє
ООН вимагає перезапустити обрання Уповноваженого з прав людини, — Крикливенко / Новини на Громадському радіо

До парламенту надійшов гнівний лист від керівника моніторингової місії ООН, яка написала, що вся кількість проблем і висловлення недовіри до процесу обрання нового Уповноваженого свідчить про те, що парламент повинен поставити крапку, зупинити порушення і запустити процес спочатку. Цей процес має відповідати міжнародним принципам ООН для роботи у сфері прав людини. Про це в ефірі Громадського радіо заявив Голова секретаріату уповноваженого Верховної ради України з прав людини Богдан Крикливенко.

Також він наголосив, що парламент не повідомляє про надходження цього листа. 

Богдан Крикливенко: Парламент замовчує наявність цього листа. Ймовірно, через те, що всі поїхали на канікули, підписавши цей закон, не дочекавшись тих двох днів, які є на оскарження результатів цього голосування. 

Крім того, є зареєстрована у понеділок постанова за скасування результатів голосування за Конституційний суд. На момент реєстрації цієї постанови всі дуже поспішали. Вже у п’ятницю закон відправили на підпис президенту.  За нашою інформацією, завтра спливає строк в який було поставлено завдання на внутрішнє опрацювання і, відповідно, завтра чи післязавтра президент підпише закон і він вступить у дію. 

Також Крикливенок наголосив, що процес обрання Уповноваженого дуже політизований.

Богдан Крикливенко: Процес політизований із шаленою кількістю порушень. Говорять про жагу  деяких політиків посадити у крісло Уповноваженого свою людину.  Чому законом про Конституційний суд  змінюється порядок обрання Уповноваженого президента. Чому це взагалі має бути у цьому законі? Логіка відсутня, здорового глузду немає давно.

Зверніть увагу, процедура голосування змінена посеред процесу голосування за нового Уповноваженого. Висунули трьох кандидатів, побачили, що потрібний кандидат не має достатньої підтримки і забезпечити йому нормальний результат на табло (підкупом, залякуванням, тиском) і його проконтролювати, щоб результат був. Для цього змінили правила голосування.

Як раніше повідомляло Громадське радіо, Парубій підписав закон щодо відкритих виборів Уповноваженого з прав людини.

А в офісі Уповноваженого з прав людини зміну процедури голосування за омбудсмена назвали переслідуванням політичної мети. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+