Слухати

МЗС Угорщини про підписання Порошенком закону «Про освіту»: «Це боляче вдарить по майбутньому України»

26 вересня 2017 - 13:47
Уряд Угорщини заявив про те, що блокуватиме будь-яке зближення України та ЄС через підписання Порошенком закону «Про освіту»
МЗС Угорщини про підписання Порошенком закону «Про освіту»: «Це боляче вдарить по майбутньому України» / Новини на Громадському радіо

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіятро сьогодні, 26 вересня, заявив про те, що уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського Союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною. Про це йдеться у відповідній заяві, оприлюдненій на сайті відомства.

Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Порошенком закону «Про освіту».

«Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України», — підкреслив глава МЗС.

Петер Сіятро також зазначив, що Порошенко декларував прагнення України бути ближче до Європи, але рішення про підписання закону є «далеким від Європи, адже було зроблено величезний крок у зворотному напрямку».

У заяві МЗС Угорщини йдеться про те, що Україна «може забути про інтеграцію до Європи», а також наводиться пояснення у вигляді прямої цитати міністра: «Угорщина буде блокувати будь-які ініціативи, вигідні Україні, у міжнародних організаціях, особливо в ЄС».

Нагадаємо, вчора, 25 вересня Петро Порошенко підписав Закон України № 2145-VІІІ «Про освіту», прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року. 

Глава держави наголосив на тому, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі. Також, за його словами, закон забезпечує рівні можливості для всіх, бо гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар’єри в Україні.

Раніше, 19 вересня, угорський парламент одноголосно прийняв резолюцію, в якій засудив український закон про освіту.

Депутати заявили, що український закон про освіту серйозно порушує право угорців Закарпаття на освіту рідною мовою, а також суперечить низці міжнародних документів, зокрема, Копенгагенським документом і Паризької хартії ОБСЄ, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, договору про основи добросусідства і співробітництва та іншим.

Згідно з текстом резолюції, освітній закон порушує і Конституцію України, згідно з якою прийняття нових законів або внесення поправок в чинні закони не має обмежувати права.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+