Слухати

В українського ветерана у Польщі відібрали паспорт на заробітках

29 листопада 2017 - 16:40
Міністерство закордонних справ України лист до українського консульства у Польщі із цього приводу

У ветерана АТО із Черкащини відібрали документи, після того, як він приїхав на заробітки до Польщі.

Про це розповів в ефірі Громадського радіо представник Уповноваженого з прав людини Михайло Чаплига.

За його словами, після повернення із війни хлопець намагався знайти роботу, але не знайшовши, вирушив до Польщі.

Під час телефонної розмови із уповноваженим, ветеран розповів, що приїхав до Польщі легально по запрошенню, але після приїзду у нього відібрали паспорт і почали вимагати гроші.

«Проходить буквально два дні і я отримую дзвінок на Viber, що паспорту нема, гроші винен, нічого платити ніхто не хоче, і відкликали запрошення на роботу», — розповів Михайло Чаплига.

Уповноважений із прав людини зазначив, що це є типова схема серед шахраїв.

«Фактично це типова схема, у якій використовують наших українських громадян, які знаходяться у Польщі разом із польськими громадянами, користуються певною необізнаністю наших громадян, щодо своїх прав, залякують часами, і використовують їх працю, фактично, як рабську», — зазначив Михайло Чаплига.

Він додав, що наразі хлопцю повернули паспорт, та попри це 28 листопада Міністерство закордонних справ України направило лист до українського консульства у Польщі.

Консульство допоможе українцю написати заяву до поліції. Також із цього приводу офіс омбудсмена звернулися до відділення Міжнародної організації праці у Польщі.

Читайте також: Приїхав на заробітки — забрали паспорт: як не стати жертвою шахраїв.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+