Слухати

Під час катування один кричав: «Это русский мир пришел», - Ігор Козловський / Новини на Громадському радіо

Під час катування один кричав: «Это русский мир пришел», - Ігор Козловський

04 січня 2018 - 14:27
Під час ефіру на Громадському радіо релігієзнавець Ігор Козловський розповів про тортури у перші дні полону

Звільнений з полону бойовиків учений Ігор Козловський вважає, що катували його у перші дні затримання немісцеві, які є фанатами радянських спецслужб та їхніх методів.

Про це він розповів в програмі «Громадська хвиля» на Громадському радіо.

«Я б не сказав, що це були місцеві. Але, по-перше, я не бачив їх. Під час катування один постійно кричав: «Это русский мир пришел». Було зрозуміло за інтонацією, за особливостями мови, що це немісцевий», — розповів релігієзнавець.

Ігор Козловський зазначив, що тримав в руках свою кримінальну справу, яку завели на нього в так званій «ДНР». Він також розповів про затримання бойовиками у січні 2016 року.

«27-го вранці пройшла інформація, що підірвали пам’ятник Леніну. Вони начебто проводили рейд у цьому районі, де знаходиться пам’ятник, а я мешкав недалечко від площі. У цей день мене заарештували без ніяких звинувачень — просто опустили до підвалу. Я взагалі не знав, що відбувається. Коли вони прийшли через три дні й почали катування з мішком на голові, я нічого також не розумів. У руки далі два циліндричні предмети і сказали: «Що це?». Я ж не бачив, і вони сказали: «Це ваші гранати». З цього почалася карна справа», — сказав Козловський.

Бойовики наполягали, що в статті присутній екстрімізм. Учений же каже, що в тексті був перелік фактів порушень.

Ігоря Козловського, в числі 74 заручників, звільнили 27 грудня. Він був в полоні донецьких бойовиків з січня 2016 року.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+